רביב כנר
רביב כנר צילום: אריאל פייגלין

כשרביב כנר בחר את המקום בו ישיק את אלבום הבכורה שלו "רסיסים", הוא בחר מקום פסטורלי עם האווירה הקסומה של יפו העתיקה וכשברקע נמצא הים.

הוא לא דמיין, לא יכל לדמיין, את הפיגוע הקשה שהיה בתל אביב ביום חמישי האחרון, וגם לא שהמחבל ייתפס ממש כאן, אחרי שהתחבא במסגד ממש כמה מאות מטרים מהבמה עליה הוא יושב.

אז התוכניות השתנו, והאירוע, שתוכנן להיות באווירת מסיבה, התקיים אתמול (ראשון) לבקשת רביב בצורה מינורית יותר בשל ארועי הטרור הקשים. גם השירים שרביב ביצע מהאלבום החדש בוצעו בפורמט אקוסטי ולא בגרסתם המלאה על מנת לכבד את משפחות ההרוגים ואת הפצועים שעדיין נאבקים על חייהם בבתי החולים.

רסיסים אריאל פייגלין

האלבום הזה, אלבום הבכורה של רביב, התבשל במשך תקופה ארוכה. הוא התחיל עם 'רסיסים' שכתבו לו קרן פלס ואבי אוחיון והפל ללהיט ענק, ואז, חצי שנה הפסקה. הלהיט 'רוצה שלום', גם של אותו הצמד, ושוב, חצי שנה הפסקה. 'נשלים את הכל', ושוב.

לאט לאט רביב מיצב את עצמו כלא "עוד פליט ריאליטי", אלא כזמר שכאן כדי להישאר. שעושה דרך, שמשקיע. ואתמול ההשקעה הזו השתלמה. אמנים ויוצרים רבים שלקחו חלק באלבום הגיעו להצדיע לדרך שעבר, וגם הטיילת שמאחורי הבמה התמלאה תוך דקות בהמוני אנשים שחלפו ברחוב ופשוט זיהו את הקול המיוחד של רביב.

'דומה לך' עם לי בירן שכתב והלחין את השיר אריאל פייגלין

"יש לי הרבה שירים במגירה" עונה רביב לשאלה המתבקשת למה בכלל להוציא אלבום בימינו, "ואני רוצה להוציא אותם כמה שיותר מהר. אז אחרי ההתחלה עם 'רסיסים', 'רוצה שלום' ו'נשלים את הכל', בחרתי במחשבה תחילה להוציא שיר כל שבועיים עד שהגענו לתשע שירים - תשע זה מספר המזל שלי".

"אגב" מגלה רביב בחיוך, "יש את הסדר בו אני ממליץ לשמוע את השירים באלבום, ואני יכול להגיד לכם שזה לא מתחיל ברסיסים". כשאני מבקש ממנו לבחור את השיר אותו הוא אוהב במיוחד הוא מתחמק בהתחלה, בכל זאת כולם היו בניו, אבל לבסוף הוא מתרצה ומציין שבגלל שבאופן טבעי הוא מתחבר לצד הרוקיסטי, אז 'רוצה שלום' הוא הפייבוריט שלו.

רוצה שלום אריאל פייגלין

שיר אחר שרביב מציין הוא 'בנקודה שבה נגמר האור' שהוציא עם טליסמאן, ומכיל שורות נוקבות כמו "שלחנו ילדים לשטח אש בצוק איתן ועד היום הם עוד סוחבים בלב מטען // שכחנו הם צריכים עכשיו עזרה, אצלם בראש יש מלחמה אבל גיבורים לא מדברים עם הקב"ן".

"היו לשיר הזה הרבה מאוד תגובות מרגשות" הוא מספר, "אני לא יכול להצביע על אחת ספציפית, אבל כל נושא צוק איתן והפוסט טראומה עורר הרבה תגובות מלוחמים, לוחמים לשעבר וגם מבנות זוג שאיבדו את היקר להן מכל. זה מכניס אותך לפוקוס ופתאום הבנתי שהשירים מצלחים לגעת בהרבה מאוד אנשים".

"אלוהים הוא משהו לא מוגדר עבורי" עונה רביב בכנות כשאני שואל למה הוא התכוון כששר בפזמון של השיר ש"חשבתי שהייתי גיבור שכחתי גם את האלוהים שלי", "ואני מעדיף לא לפרש את זה. אלוהים הוא גדול ואני בן אדם שמאוד מחובר לשורשים שלי, אבל שכל אחד ייקח את זה למקום שלו".