בני גנץ
בני גנץ צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

שר הביטחון ויו"ר כחול לבן, בני גנץ, השתתף בהרמת כוסית של המפלגה הערב (שני) לקראת חג הפסח.

גנץ סיפר: "החרדים חסרים לי בממשלה הזאת. שבוע אחד בלי חמץ בבתי חולים לא יקרה כלום. אנחנו בצבא נפעל למצוא את האיזון הנכון בין בג"צ לבין שמירה על המסורת".

לפי הדיווח בחדשות 12, גנץ אמר לפעילי כחול לבן: "יש מחנה רק לא ביבי ומחנה ביביסטים, אני באף אחד מהם אבל ביבי גרר אותנו לבחירות ולכן לא נוכל ללכת איתו יותר''.

''אני זוכר לביבי את זכויותיו הרבות למען מדינת ישראל. ויש לו גם חסרונות, ומבחינתי שלטון היחיד היה הבעיה המרכזית ואת זה היה הכי חשוב לשנות'', הוסיף שר הביטחון.

מוקדם יותר הערב קיים גנץ תדרוך לחוקרים מרחבי העולם ועיתונאים זרים שאורגן על ידי מכון וושינגטון למדיניות המזרח התיכון (בזום).

גנץ קיים סקירה ביטחונית-מדינית, שנגעה ביחסים עם ארה"ב, המצב באוקראינה, הסכם הגרעין עם איראן והתוקפנות האיראנית ובגל הטרור בישראל. לאחר מכן, קיים ראיון עם מנכ"ל המכון רוב סאטלוף.

בנוגע לבנייה ביהודה ושומרון אמר גנץ: "אנחנו ממשיכים לאפשר בנייה גם ליהודים וגם לפלסטינים, ונאשר עוד בניה בזמן הקרוב בהתאם להערכת מצב – לא נפסיק את הבנייה. לצד זאת, נמשיך קדימה עם צעדים כלכליים ואזרחיים נוספים שהתחלנו מול הפלסטינים אם תהיה רגיעה ויציבות."

בנוגע להיבטים האזרחיים ביהודה ושומרון ובעזה, גנץ הסביר את המדיניות שאותה הוא מוביל מאז שומר החומות של חיזוק הרשות הפלסטינית, הכלכלה וההיבטים האזרחיים ביהודה ושומרון ובעזה. בהקשר זה אמר: "בעזה יש מעל 12 אלף פועלים פלסטינים – אם השקט שם ישמר נוכל להרחיב את זה – אבל יש גם אפשרות שנחזור אחורה."