מחסור חמור באספקה
מחסור חמור באספקהצילום: iStock

בעוד שאר העולם כבר מנסה להתאושש מהקורונה, בסין הנגיף חוזר במלוא עוצמתו. לאחר שעשרות אלפי תושבים נדבקו בשנגחאי, המדינה הטילה על העיר הענקית סגר הרמטי אבל לא בטוח שהתושבים מצליחים להתמודד עם סבב נוסף של סגרים.

לאחר שהממשלה הצהירה שהיא נוקטת במדיניות אפס הדבקות, התושבים נאלצו להסתגר בבתים. הממשלה הבטיחה לספק לתושבים אוכל ומצרכים, אבל לא בטוח שהיא עומדת בעומס בעיר של למעלה מ26 מיליון אנשים בסגר.

התסכול של התושבים הוביל לתופעה של הוצאת התסכול בעזרת צעקות משותפות מהמרפסות. סרטונים רבים שעלו לרשתות החברתיות מראים אנשים יוצאים למרפסות של גורדי השחקים בשנגאחי וצועקים על המצב הקשה.

המחסור במזון בעיר הוביל גם להתפרעויות ולהפגנות כנגד הסגר המתמשך, כאשר השוטרים אוסרים את המפגינים. הממשלה אוכפת בינתיים את הסגר בעזרת שימוש ברחפנים ובכלבים רובוטיים שמפטרלים ברחובות, אך לא ידוע האם המצב יישמר כך גם לאור המצב הקשה בעיר.

על מנת להתמודד עם התופעה, הממשלה הסינית שולחת רחפנים שמכריזים לתושבים להימנע משירה או צעקות מהמפרסות. בסרטון שהועלה לרשתות החברתיות הרחפן קורא לתושבים "להישמע להגבלות הקורונה", "לשלוט בצורך לחופש" ולא לפתוח את החלונות או לשיר.