משטרה
משטרה צילום: Hadas Parush/Flash90

קצין משטרה בן 37 נפצע באורח קל הבוקר (שלישי) כשנדקר על ידי מחבל ערבי במהלך פעילות מבצעית באשקלון.

הקצין החל לבצע בידוק למחבל שנראה לו חשוד, ובמהלכו החשוד שלף סכין ותקף את הקצין. הקצין הגיב בירי ונטרל את המחבל, שוהה בלתי חוקי פלסטיני שעבד באתר בנייה בעיר.

"התחלתי בבידוק גופני", שיחזר הקצין. "כשהתכופפתי לבדוק פלג גוף תחתון הרגשתי חבטה, הוא דקר אותי בסכין בראש ונפלתי לקרקע. הוא נאבק איתי וכיוון אליי את הסכין. הדפתי אותו ויריתי לעברו כמה יריות".

חובש בכיר במד"א, בן טטרו סיפר: "כשהגענו למקום ראינו גבר בשנות השלושים, בהכרה מלאה, עם פציעה מדממת, הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני במקום ופינינו אותו במצב קל לבית החולים להמשך בדיקות וטיפול".

ד"ר יונתן ריק, מנהל המחלקה לרפואה דחופה במרכז הרפואי ברזילי עדכן על מצבו של השוטר ואמר כי הוא סובל מפצע בראשו ומצבו טוב, "צופים לשחרר אותו בקרוב".

ביום ראשון הוזעקו כוחות משטרה לצומת אשקלון בעקבות דיווח על ניסיון של של חטיפת נשק מחיילת. התוקף, שהיה לבוש במדי צה"ל, התעמת עם החיילת ועוברי אורח שהבחינו במתרחש החלו לרוץ לעברו.

מח"ט בנימין אל"מ אליאז אלבז ששהה במקרה במקום, פתח האש לעברו וירה בו למוות. לאחר מכן עלה מחקירת המשטרה כי מדובר ביהודי מעורער בנפשו שברח מהוסטל לחולי נפש ולא ברור מדוע הגיע לצומת וניסה לחטוף את הנשק.

באירוע נוסף שהתרחש ביום ראשון, הגיעה מחבלת סמוך למערת המכפלה כשהיא חמושה בסכין וניסתה לפגוע בשוטרים וחיילים שעמדו במקום. היא נוטרלה על ידי כוחות מג"ב ששהו באזור.

לוחם אחד נפגע באורח קל מאוד משריטות הסכין ופונה לבית החולים שערי צדק בירושלים.