ספרים
ספרים צילום: איסטוק

לאה גולדברג, שהם סמיט, אשכול נבו, אמיל חביבי ואפילו צ'כוב וקפקא מגיעים לפודקאסט חדש, או בעברית הסכת, בו קריינים ושחקנים מקריאים סיפורים קצרים של גדולי הסופרים בארץ ובעולם

ההסכת, שנקרא "סיפור ביום", הוא פרי שיתוף הפעולה של כאן הסכתים ופרויקט הסיפור הקצר "המעבורת", ומטרתו להנגיש לשומעים את הסופרים והספרים הטובים בעולם בפורמט של פודקאסט יומי, לאנשים שאוהבים לקרוא ספרים אבל אף פעם לא מוצאים זמן.

המיזם מציג סיפורים קצרים נבחרים מרחבי העולם לקריאה והאזנה, ומטרתו להנגיש את הספרות הישראלית הקצרה לעולם כולו, להעצים את נוכחות ז'אנר הספרות הקצרה כבועטת ועכשווית, ולשבור את מחסום השפה.

בפרויקט אלפי סיפורים שנבחרו על ידי עורכים מרחבי העולם ותורגמו מכארבעים שפות מקור, וכל כל יום יעלה בו סיפור אחד. באורך של בין חמש דקות לרבע שעה.

בין הסופרים שסיפוריהם יובאו בפודקאסט: נורית זרחי ('להתראות באנטארקטיקה'), מייקל קנינגהם ('ברבור פרא'), תהילה חכימי (' אישה בחלל עבודה'), יפתח אלוני (' סרגוסה בברלין'), אתגר קרת ('תקלה בקצה הגלקסיה'), גדי טאוב ('קפה'), אמיל חביבי ('שער מנדלבאום'), לאה גולדברג, שהם סמיט ורבים ורבות נוספים. גם סיפורים לילדים יעלו בהסכת החדש.

בין מגישי הסיפורים ניתן למצוא קריינים ושחקנים מובילים, כגון: דרור רפאל, אורלי רביניאן, עדי קוזלובסקי, רמי ברוך ואחרים.