חצור הגלילית
חצור הגלילית צילום: פלאש 90

מליאת מועצת חצור הגלילית החליטה השבוע במסגרת ישיבתה לאשר את המלצת ועדת השמות היישובית, ולקרוא רחובות על שמם של שלושת רבני הישוב הקודמים: הרב מרדכי דיעי זצ"ל, הרב דוד סויסה זצ"ל והרב שלמה סויסה זצ"ל.

במסגרת זו, הרחוב הסמוך לבית הרב מרדכי (בן עזיזי) דיעי זצ"ל, שנולד ב-1953 ונפטר לפני כשנה, ועובר גם ליד הישיבה ובית הכנסת ייקרא על שמו של הרב - "דרך מרדכי”. הרב דיעי חי כל חייו בחצור הגלילית ונטמן בבית העלמין ביישוב, ועד מותו נחשב לאחת הדמויות האהובות ביישוב וזכה להערכה רבה מהתושבים.

עוד רחוב ייקרא על שם רבי דוד סויסה זצ"ל נולד במרוקו בשנת 1901, ונפטר ונטמן בעפרה של ארץ ישראל בבית העלמין של חצור הגלילית ב-1993. כמו כן הוחלט להנציח את זכרו של הרב שלמה סויסה זצ"ל בקריאת רחוב על שמו.

"נפלה בחלקנו הזכות להנציח בחצור הגלילית את שמותיהם של שלושה מגדולי הרבנים שעם ישראל התברך בהם" אמר ראש המועצה שמעון סויסה, "הרב דעי היה ממשיכו של הרב עזיזי דעי זצ"ל, דוגמה ומופת לקירוב לבבות וחיזוק הרוחניות, איבדנו את מנהיגנו הרוחני שהותיר חלל גדול בליבנו. קריאת הרחוב על שמו תנציח את זכרו לעד".

ראש המועצה שמעון סויסה עם הרב דיעי זצ"ל
ראש המועצה שמעון סויסה עם הרב דיעי זצ"ל צילום: ממועצת חצור הגלילית

"חצור נקראת בדברי ימי עם ישראל 'אם כל הממלכות', משימתנו היא לזכור מאין באנו ולשמר את גדלות הרוח שנקשרה במשך דורות בשמו של הישוב ובשם כל הצדיקים שחיו בו. אני נרגש לבשר למשפחות ולתושבי חצור על ההנצחה החשובה".