יואב בן צור
יואב בן צורצילום: חזקי ברוך

ח"כ יואב בן צור מש"ס טען כי כרטיסי המזון שחולקו למעוטי יכולת לקראת חג הפסח בשנה שעברה הגיעו "למצביעי ליברמן", כלשונו ולא למשפחות חרדיות.

"הגיע אלינו אתמול מידע שרוב מקבלי כרטיסי המזון שחולקו בשנה שעברה, הגיעו לעולים ומצביעי ליברמן ולא לחרדים, וזאת, בניגוד להשמצות ששמענו נגד הרב אריה דרעי שיזם את חלוקת הכרטיסים", אמר בראיון לרדיו 'קול חי'.

בן צור התייחס גם למצב הפוליטי. "כל פעולה שתוריד את הממשלה הכושלת הזו כמה שיותר תבוא בחשבון. בחירות או ממשלה אחרת בכנסת הנוכחית. צריך לזכור שממשלת מעבר יכולה גם להזיק לנו לדורות", אומר בן צור.

הוא סיפר כי "חבר מועצת החכמים הרב בעדני שוחח שלשום עם ח"כ עידית סילמן ובירך אותה על הצעד האמיץ שעשתה".

בתחילת השבוע שעבר קיימה מפלגת ש"ס את ישיבת הסיעה שלה במרכז הלוגיסטי של ארגון "פתחון לב" בראשון-לציון ובסופה חברי המפלגה ובהם יושב הראש אריה דרעי, סייעו באריזת מזון המחולק למשפחות נזקקות, קשישים, שורדי שואה, עולים חדשים ואחרים.

"באנו לכאן כדי להזדהות ולסייע. אנחנו בתקופה לא פשוטה, עברנו שנתיים של קורונה שכל עם ישראל סבל, אבל מי שסבל הכי הרבה, כרגיל, הם אלו שאין להם", אמר דרעי.

"היה קפאון מוחלט בכל נושא הבטחון התזונתי והם נשארו לבד. הייתה לי הזכות להרים את מיזם כרטיסי המזון בצורה מכובדת שכיבדה את כל ה-354 אלף משפחות ולהשקיע בכך 700 מיליון ש"ח. עד היום, היכן שאני הולך, שואלים אותי איפה הכרטיסים והאם אפשר להמשיך את הפרויקט.

"ולכן אנחנו בש"ס קיבלנו החלטה, שאחת מהדרישות שלנו בהקמת הממשלה תהיה החזרת כרטיסי המזון באופן קבוע ומסודר, והשבת הבטחון התזונתי לאזרחי ישראל. אני רוצה להודות לכל אלו שסייעו במהלך, שרי ממשלה ופקידים, חברי כנסת וכמובן ארגון פתחון לב שעשו הכל באופן מקצועי ושוויוני".