חבר הכנסת ניר ברקת (הליכוד) מתייחס בראיון לערוץ 7 לסערה סביב דבריו של חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' והביקורת שהוטחה בו על כך וקורא לבטא אחדות בעם ברוח דרכו של הרב מרדכי אליהו זצ"ל.

על פרישתה של חברת הכנסת עידית סילמן מספר ברקת כי עודד את חברת הכנסת טרם החלטתה, והוא מקווה שעוד ועוד אנשי ימין יבינו את משמעות הפיצול במחנה הימין. "זו ממשלה רפויה שלא יודעת לתת מענה, לא יודעת לעצור את הטרור שמרים ראש. האמריקאים מבינים שיש כאן חולשה. בכל יום שאנחנו לא מפילים את הממשלה הרעה הזו זה עושה לנו נזק אסטרטגי".

על הפקרת הנגב, ההקפאה וההשתלטות הפלשתינית על שטחי C בתקופת נתניהו אומר ברקת כי הדברים החמירו מאוד בתקופת הממשלה הנוכחית והפלשתינים בונים בפעל מדינה פלשתינית ברוח תכנית פיאד ובגיבוי אירופי. "במקום ממשלה שתיאבק בכך אנחנו רואים גמגום".

לדבריו אכן מדובר בתהליכים ארוכי טווח שאין להתעלם מכך שהתרחשו גם בתקופות קרובות, כעת יש לבלום את המהלכים הללו ללא תירוצים. "אסור להשלים עם עשרות רבות של בניינים חדשים לא חוקיים מדי יום".

על הדרך אותה הוא רואה ככזו שתוביל לנפילתה של הממשלה, אומר ברקת כי כתנועה דמוקרטית הליכוד מתייצב לימין המנהיג הנבחר, וכך גם הוא עצמו. עם זאת הוא קובע שאין לחשוש גם ממערכת בחירות אם לא יהיה מכך מנוס.

ברקת מבקש להתמקד באנשי הימין שמתקשים לראות את המתרחש סביבם ולהערכתו התחושה שהובילה את סילמן לבצע את מהלך הפרישה מאפיינת אנשי ימין נוספים, וניתן לצפות מהם לחזור הביתה למחנה הימין וכך, עם זניחת השנאות האישיות, ניתן להקים ממשלת ימין כבר כעת. לאחר יצירת רוב של מעל שישים מנדטים אפשר לשקול את שילובם של אנשי 'כחול לבן', אך לא במתכונת פריטטית כפי שהיה בעבר.

על האפשרות של שיתוף הפעולה עם רע"מ שלטענת רבים החלה ביחסו של הליכוד למנסור עבאס, אומר ברקת כי הוא יכול להתחייב שלא יהיה שיתוף פעולה בין מפלגתו לבין רע"מ, וניתן לעשות את הדברים מתוך שיתוף פעולה עם גורמים אחרים.

על היחס לציבור הערבי הוא אומר שהבעיה היא עם התנועה האיסלאמית והרשימה המשותפת שהן במהותן שונאי ישראל ואין אפשרות למכנה משותף אמיתי איתם.

בדבריו שב ברקת וקובע כי יתמודד על הנהגת הליכוד רק אחרי עידן נתניהו.

בהתייחס להתמודדות עם גל הטרור והקריאה לשאת נשק על ידי בעלי רישיון לכך, אומר ברקת כי כראש עירייה בתקופת פיגועים הוא יכול להעיד על הפיגועים הרבים שנבלמו בזכות אזרחים נושאי נשק ויש להכפיל בחמישה את מספרם.

לדבריו צריך לצאת מהתפיסה שצה"ל והמשטרה הם שיפתרו את הבעיה, בעוד בפועל אין סיכוי שגורמי אכיפת החוק יהיו בכל מקום ומקום והמענה צריך לבוא מאזרחים. לטעמו אין מקום לחשוש מ"מערב פרוע" כפי שעולה מבדיקת נתוני אלימות אמתיים שמלמדים שכאשר מדובר באזרחים שקיבלו אחריות ורישיון נשק באישור הדברים אינם מגיעים לכדי איבוד שליטה אלא שהם חלק בלתי נפרד מהפתרון לאתגר הטרור.

ברקת מספר על תכניותיו להמשך מסעותיו בארה"ב, שם מבקשים לשמוע את עמדת האופוזיציה ואת סדר יומה של האופוזיציה וגם את שלו כאחד ממנהיגיה. לדבריו קיימת נכונות לשמוע שאלות על הבנייה הבלתי חוקית הפלשתינית בשטחי C. כך גם יש נכונות לראות את תכניותיו המוסדרות לבנייה שתביא לשני מיליון ישראלים ביהודה ושומרון. גם הסוגיה האיראנית עולה בשיחות אלה, ולדבריו חברי קונגרס תוהים על מה שנראה כהרמת ידיים ואבדן עמדה מסודרת מצידה של ממשלת ישראל הנוכחית.