לימודי סייבר
לימודי סייבר צילום: pexels

הגיע הזמן שלכם להירשם ללימודים אקדמיים ולבחור מכללה? זה הזמן לשים דגש על שורה של פרמטרים בעלי חשיבות, אשר בכוחם לסייע בבחירה הטובה ביותר. אז לפני שבוחרים, קראו את הטיפים וכאמור, אל תשכחו ליישם אותם בפועל והליך בחירת המכללה המתאימה:

טיפ 1 - הבינו מה אתם רוצים ללמוד?

לא כל מכללה מציעה את כל מקצועות הלימוד האופציונאליים – כך, שאחד מהפרמטרים הראשוניים עליהם חשוב שתשימו דגש שבהליך בחירת המכללה, יתבצע רק אחרי שתענו על השאלה: מה אתם רוצים ללמוד לתואר?

אם לדוגמא, החלטתם שאתם מעוניינים במסגרת של לימודי סייבר, עליכם להתמקד אך ורק במכללות אשר מציעות את האפשרות הזאת – מה שיצמצם במידה רבה את מספר האפשרויות הרלוונטיות ויקל במידה רבה על הבחירה.

כמובן, שאחרי שתהיה לכם רשימה של המכללות הרלוונטיות, תוכלו לשים דגש גם על הפרמטרים הרלוונטיים האחרים, אשר יאפשרו לכם לבצע בסופו של דבר את הבחירה הטובה ביותר.

טיפ 2 – בדקו את העלויות של שכר הלימוד

המכללות בישראל מתחלקות ל-2 סוגים עיקריים, מכללות פרטיות ומכללות מסובסדות – בעוד שבמכללות מסובסדות שכר הלימוד השנתי יהיה זהה לשכר הלימוד האוניברסיטאי, במכללות פרטיות שכר הלימוד יכול להיות גבוה משמעותית – לכן, חשוב לבדוק אם אתם אכן יכולים לעמוד באותן העלויות.

טיפ 3 – שם, מוניטין ורמת הלימודים

בהליך בחירת מכללה, ההמלצה היא לבדוק שאכן מדובר במכללה מקצועית וברמה גבוהה. כחלק מכך, חשוב לברר פרטים לגבי השם והמוניטין של אותה המכללה. מעבר לכך, חשוב לבדוק גם מי המרצים במכללה ובעיקר בפקולטה הרלוונטית, מה הניסיון המקצועי של אותם המרצים – האם הם מנוסים וכאמור, נחשבים גם בעלי שם בתחום.

בעידן האינטרנט, ניתן לברר את כל הפרטים באמצעות לחיצה על מספר מקשים, כך שההמלצה היא לנצל את כל הפלטפורמות אשר בכוחן לספק לכם את המידע הרלוונטי – לדוגמא, קבלת חוות דעת ברשתות החברתיות, כניסה לאתר של כל מכללה, בדיקה באתרים אשר מהווים כאינדקס או מספקים תכנים בתחום של מכללות ולימודים אקדמיים וכיוצא בזה..

טיפ 4 – מהם תנאי הקבלה

בשביל לוודא שהמכללה אכן מהווה כמוסד הלימודים המתאים בעבורכם, חשוב לוודא שאתם בכלל יכולים להתקבל למכללה – כידוע, יש מכללות שתנאי הקבלה שלהם הינם נוקשים יותר ומכללות אחרות, שתנאי הקבלה הם יותר קלים.

לכן, קיימת חשיבות גבוהה לבדוק בצורה מעמיקה את תנאי הקבלה לאותה המכללה, לראות אם אתם עומדים בהם – וכמובן, במידת הצורך, לשקול את האפשרות לשפר את הציונים על מנת שתוכלו להתקבל ללימודים באותה המכללה, בשלבים מאוחרים יותר.

טיפ 5 – הגיעו לביקור במכללה בשעות הלימודים

בכדי לקבל את התמונה המלאה על אותה המכללה, ההמלצה היא להגיע ולחוות אותה וכמובן, גם לספוק אווירה. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת, עוברת בביקור במכללה, כאשר, ההמלצה היא להגיע לביקור בשעות הלימודים. ביקור שכזה, יאפשר לכם להסתובב בפקולטה, לדבר עם סטודנטים, לספוג את האווירה – וכמובן, מדובר בפרמטרים אשר בכוחם להשפיע במידה רבה על ההחלטה.

יש לזכור שתואר ראשון נמשך בין 3 ל-4 שנים ומעבר לרמה של הלימודים, ההמלצה היא גם לבדוק שהמכללה הנבחרת אכן יכולה לספק לכם אווירה נעימה, חיי חברה והינה בעלת פוטנציאל לעבור את התקופה הזאת בצורה כיפית ונעימה.

כמובן, שחשוב לשים דגש גם על פרמטרים טכניים שונים כמו: הקרבה למקום המגורים, הגמישות של סידור מערכת השעות וכיוצא בזה.. כאשר, הבנה מעמיקה של הצרכים והדרישות שלכם, תתווה לכם את הדרך לעבר הבחירה הנכונה.