רכב חדש
רכב חדשpexels

אנשים רבים מוצאים את עצמם מתעניינים ברכישת רכב חדש, אבל אז יכולות לעלות כמו: האם לקנות רכב עכשיו או להמתין קצת – ההתלבטויות יכולות להיות קצת יותר גדולות, כאשר, הרצון לרכב חדש יעלה לקראת הרבעון האחרון של השנה. אז אם גם אתם שוקלים אם לרכוש רכב חדש או להמתין, לדחות את הרכישה, להלן כמה שיקולים שחשוב שתכניסו אותם למשוואה:

האם המחירים אמורים לעלות?

מחירי הרכבים נמצאים בעליה כמעט תמידית – לפחות על פי הפרסומים. במקרים רבים, בסוף השנה, אנחנו גם עתידים לגלות לא מעט הנחות ומבצעים על רכבים חדשים ואף לא מעט אפשרויות לעסקאות אפס קילומטר – אשר גם הן יכולות להוזיל במידה רבה את מחיר הרכב.
לכן, אם השיקול הוא כלכלי, אז המתנה עם הרכישה בהחלט יכולה להוות כסיכון, והמחיר יכול לעלות ולעיתים גם בצורה משמעותית.

מה לגבי מחסור במלאי?

מעבר לכך לעליית המחירים של הרכבים קיים שיקול נוסף אשר יכול להשפיע על רכישת הרכב ברבעון האחרון של השנה.הסיבה לכך טמונה במחסור בחומרי גלם (אשר מהווה תוצר של תקופת הקורונה) – ובעיקר בחלקים וחומרים כמו צ'יפים, כתוצאה מאותו המחסור, מאוד יכול להיות שמי שימתין עם הרכישה, יגלה שקיים מחסור בדגם הרכב בו הוא מעוניין – יש בעולם מחסור בעיקר בדגמי רכבים אשר נחשבים לפופולאריים ואהובים.

על טכנולוגיות חדשניות בעולם הרכבים

מיותר לציין, כי שוק הרכבים מתחדש לעיתים קרובות ובשנים האחרונות, מתקיים מעבר לרכבים חשמליים – על חשבון רכבי הדיזל והבנזין. מדובר במגמה שנמצאת כרגע בתחילת דרכה, אך על פי כל התחזיות היא רק תלך ותגדל. כידוע, מחירי הדלק רק הולכים ועולים ולכן, מי שרוצה לחסוך בהוצאות תחזוקת הרכב, יגלה מהר מאוד כי בחירה ברכב חשמלי, תהווה כבחירה נכונה. מכיוון שהרכבים החשמליים עתידים להיות בהמשך יותר זמינים ונגישים ולטמון בחובם חידושים נוספים, במקרים רבים המסקנה תהיה שכדאי להמתין קצת עם רכישת הרכב החדש.

ביקוש לרכבי יד שניה במגמת עלייה

כאמור, בגלל שקיים מחסור ברכבים חדשים ואותו מחסור, לא בא על חשבון העובדה שעוד ועוד משפחות מבקשות ליהנות מרכב שני או שלישי, הביקוש לרכבי יד שניה נמצא במגמת עלייה וכך גם המחירים של רכבי היד שניה.כאמור, מדובר בסיבה נוספת בגינה אולי כדאי לשקול ולהמתין עם רכישת הרכב החדש – בעבור, מי שמעוניין למכור את הרכב שברשותו על מנת לקנות אותו.

ההתפתחות של הייבוא מקביל

בשנים האחרונות מתפתח שוק הרכב החדשני, אשר נחשב למשני (יבוא מקביל) - ולשוק הזה מגיעים בשנים האחרונות עוד ועוד דגמים חדשים של רכבים אהובים – מה שגורם לתחרות שהולכת וגדלה עם ההיצע של היבואנים. דבר זה יכול להעיד על כך שהתחרות עתידה לגדול עם הזמן ובסופו של דבר, ליהנות ממחירים שהינם אטרקטיביים יותר לגבי מחירים חדשים מדגמים מסוימים.

כאמור, דגש על כל הפרמטרים הללו, יאפשר להגיע להחלטה מושכלת ונבונה אם לרכוש את הרכב החדש כבר עכשיו או שאולי שווה להמתין עוד מספר חודשים ואפילו שנה ויותר, על מנת ליהנות בסופו של דבר מתמורה טובה יותר עבור הכסף. כמובן, שלכל השיקולים הללו, חשוב להוסיף את השיקולים האישיים אשר נוגעים לשאלה אם יש לכם את האפשרות הכלכלית לרכוש כרגע רכב חדש או שאתם מעדיפים לחסוך עוד כספים. אם מצאתם את הרכב החדש אשר יהווה כבחירה המושלמת בעבורכם, או שאתם מעוניינים לחכות ליציאתם של דגמים חדשים וכיוצא בזה..