המפכ"ל ומפקד מחוז ירושלים מבקרים שוטר שנפצע בפיגוע
המפכ"ל ומפקד מחוז ירושלים מבקרים שוטר שנפצע בפיגוע צילום: דוברות המשטרה

ערב חג הפסח: שר האוצר, אביגדור ליברמן, השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב, הממונה על השכר, קובי בר נתן ומפכ"ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי, אישרו היום (ד') מתן מענקים מיוחדים לשוטרים.

לבקשתו של מפכ"ל המשטרה ולאחר עבודת מטה מקיפה שבוצעה במשטרת ישראל, אושרו המענקים שנועדו להגביר את תחושת הביטחון בקרב אזרחי ישראל באמצעות תגמול לשוטרים המשרתים באגן העיר העתיקה והמקומות הקדושים, עידוד מצוינות, חיזוק האכיפה במגזר הערבי ותיגבור מוקד 100 והחוקרים בתחנות אשר נמצאים בקשר ישיר עם האזרח.

בנוסף, ייהנו מהמענקים גם אופנוענים במשטרה המבצעים את תפקידם תוך רכיבה מבצעית מורכבת.

כמו כן, במשטרה יתגמלו במענקים את היוצאים לקורס קצינים ייעודי ואת העוברים לשירות בתפקידי הדרכה. המענקים הינם דיפרנציאליים והם יינתנו על בסיס קריטריונים ברורים.

המענקים יחולקו במסגרת תוכנית דו שנתית שתוכננה על ידי אגף משאבי אנוש ואגף התכנון של משטרת ישראל ואושרה על ידי הממונה על השכר. גיבוש תוכנית המענקים הושלם בעזרת סקר ארגוני שעליו השיבו כ- 25,000 שוטרים, נתונים שהועברו מהאגף למשאבי אנוש ואגף התכנון, ודיון של הדרג הבכיר במשטרה. התכנית מתמקדת בתפקידים ובגזרות שירות מורכבות וכוללת מענקים בסך אלפי ש"ח בשנה לעומדים בקריטריונים.

שר האוצר אביגדור ליברמן: "מוטיבציית שוטרי ישראל חשובה ביותר, במיוחד בימים אלו. נמשיך לתמרץ ולעודד את אלה הדואגים לביטחונה של מדינת ישראל ולהביע את הערכתנו העמוקה על פועלם. בצעדים אקטיביים ויוזמה נגביר את תחושת הביטחון בקרב אזרחי המדינה".

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב: "משטרת ישראל נמצאת בחזית הלחימה בפשיעה ובטרור, והשוטרים והשוטרות חוצצים בין המחבלים צמאי הדם לבין אזרחי ישראל. הם פועלים בנחישות, במסירות ובאומץ לב, ועושים זאת לילות כימים. משטרת ישראל היא מרכיב מהותי בביטחון הלאומי של מדינת ישראל, ולשוטרים ולשוטרות מגיעות הערכה והוקרה גדולות, שיבואו לידי ביטוי לא רק במילים אלא גם במעשים. המהלך היום הוא רק נדבך אחד, מני רבים, שיוביל לקפיצת מדרגה משמעותית של משטרת ישראל - החל משדרוג שכר השוטרים, דרך תוספות של כוח אדם ועד רכש של טכנולוגיה ואמצעים חדשניים. אני מבקש להודות לשר האוצר אביגדור ליברמן שהבין גודל המשימה והתגייס לסייע, ולמפכ"ל המשטרה קובי שבתאי שמוביל את הארגון בנחישות בימים מורכבים אלו".

הממונה על השכר קובי בר נתן: "להון האנושי במשטרת ישראל תפקיד חשוב בהגברת תחושת הביטחון של אזרחי ישראל. אני מברך על התוכנית אשר נותנת רוח גבית לשוטרי ישראל וכל זאת תוך עידוד מצוינות במשטרה וחיזוק המערכים הבאים בקשר יום יומי עם האזרח".

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יעקב שבתאי: "בנק המענקים שאישרנו נותן מענה ראשוני לצורך שלנו בתגמול שוטרים שעמלים ופועלים בתפקידים מאתגרים ובגזרות מורכבות. אנו חייבים לחזק את משטרת ישראל לא רק באמצעים וטכנולוגיות אלא גם בעידוד השירות במשטרה ובשימור השוטרים המשרתים בארגון. אני מבקש להודות לשר האוצר ולשר לביטחון פנים על הירתמותם לחיזוק השוטרים שפועלים סביב השעון למען ביטחון ישראל ובכך לחיזוק המשטרה."