אבי מעוז
אבי מעוז צילום: Yonatan Sindel/Flash90

עם פרוס חג הפסח הבא עלינו לטובה, מתחדשת עלינו חזית חדשה־ישנה במערכה על צביונה וחירותה של מדינת ישראל: הניסיונות החוזרים ונשנים של ארגוני השמאל הפרוגרסיבי לאפשר הכנסת מאכלי חמץ לבתי החולים הציבוריים במדינת ישראל.

כחלק מהמגמה לטשטש את הייחוד הלאומי שלנו, ממשיכים חיילי הפוסטמודרנה במאמציהם להחדיר לנו את המחשבה המעוותת כאילו אין זה מוסרי לחשוב, לומר ולפעול על פי אמונת רוב אזרחי המדינה, שלפיה מדינת ישראל היא מדינת הלאום של העם היהודי וצריכה להישאר כזאת.

רגשי הנחיתות והשנאה העצמית שארגוני השמאל מנסים להשליט במדינה כבר עשרות שנים, ובשנים האחרונות בפרט, מעידים יותר מכול על השעבוד הנורא שעדיין אנו צריכים להיגאל ממנו, שעבוד המאיים לכלותנו.

הצביעות המקוממת בכך שמצד אחד אוסרים על חיילי צה"ל השומרים על עם ישראל לאכול במחסומים בחודש הרמדאן "כדי לא לפגוע ברגשות המוסלמים", ומצד שני מתירים למוסלמים לאכול חמץ בפסח בבתי חולים מבלי להתחשב ברגשות היהודים, היא דוגמה בולטת להכחשה עצמית זו. ושכחת העצמיות שלנו היא כמובן יסוד כל הקלקולים והחולשות הרוחניות המלווים את תהליך תחייתנו הלאומית במאתיים השנים האחרונות, כיוון שהיא שעבוד נורא לערכים הנוגדים את מהותנו הישראלית האמיתית.

אם רוצים אנו לצאת לחירות אמיתית, מוכרחים אנו לשוב וללמד לעצמנו ולכל עם ישראל כולו את משמעותה העמוקה של היציאה לחירות.

הבה נחזור ונכריז, אם כן, בקול רם:

"אנו רוצים להיות עם ככל העמים ו'לקשט' את מדינתנו בערכי הפוסטמודרנה, שכל תהילתם היא מצד היותם ערכים שאומות העולם דוגלים בהם" - זו איננה חירות.

פירוק הזהויות ושכחת המהות – זה השעבוד היותר נורא.

החירות האמיתית היא אפוא הנאמנות לערכים האמיתיים שלנו, להיות מי שאנחנו באמת, להרים בגאווה את דגל שם ה' שנקרא עלינו, שבגללו ובשבילו יצאנו ממצרים! מדינת ישראל תיחשב מדינה בת חורין רק כאשר תסיר מעליה את כבלי התרבויות הזרות המנסות להשתלט עליה, ותדבק בנאמנות בזהותה היהודית שהיא כל מהותה.

כל מי שעוד נשאר נאמן לשפיותו ולשכל הישר, ולא נסחף בזרם העכור של התקשורת, יודע להבחין כי הפלורליזם ההרסני הנותן במה לכל סטייה וגחמה, תהא הזויה ככל שתהא – אינו יכול להוציא את האדם ואת המדינה לחירות אמיתית, גם אם יש לו יחסי ציבור מצוינים המנסים לשוות לו תדמית של חופש וחירות. הוא אולי מתאים להיות פסל של חירות, אבל בשום אופן לא חיים של חירות!

לעומת זאת, חיבור מדינת ישראל לערכי הנצח של העם היהודי, חיזוק הרבנות הראשית לישראל, שמירת השבת במרחב הציבורי ושמירת הכשרות ברחבי המדינה – הם הם סמלי החירות האמיתית, ואותם המדינה צריכה לשאת עליה בגאון.

אז בואו נצא כולנו מעבדות לחירות, ונפסיק לשתף פעולה עם השיח השקרי שכלי התקשורת וארגוני השמאל מנסים לסחוף אותנו אחריו, כאילו אנחנו מאיימים לשלול ממישהו את החירות. ההפך הוא הנכון! הם מנסים לשלול מעם ישראל את החופש לבחור ללכת בדרכי אבותיו, ולשעבד אותו לשאיפותיהם האובדניות, ואנחנו פועלים לשחרר את עם ישראל מהכבלים המאיימים לשעבדו למצרים המודרנית.

הכותב הוא יו"ר מפלגת נעם

***