סקיפר
סקיפר צילום: ISTOCK

כשבמכון התורה והארץ הציעו לציבור להצטרף לשיט משפחתי לקיום מצות ביעור מעשרות, לא שיערו שהביקוש יהיה גבוה כל כך.

בתוך ימים ספורים כל המקומות נתפסו, ולבקשת הציבור נפתח יום נוסף שגם הוא מתמלא במהירות גבוהה.

מתי בפעם האחרונה קיימתם מצוות ביעור מעשרות? מדובר במצווה מיוחדת הניתן לקיים רק פעם במספר שנים, כשאחת מהן היא שנת השמיטה. התאריך האחרון בו ניתן לקיים את המצווה השנה הוא חול המועד פסח, ומכון התורה והארץ מזמינים את הציבור לקיים את המצווה בהידור במהלך שייט בלב הים התיכון.

איך זה עובד? מכון התורה והארץ מזמינים את הציבור לימי שייט מיוחדים בחול המועד פסח, כאשר במהלך השייט תתבצע מצוות ביעור המעשרות והשלכת המטבעות האמורים לים.

לפרטים נוספים והרשמה מראש לחצו כאן

במכון הסבירו כי "יש כאן הזדמנות מיוחדת למפגש עם השיא של מצוות תרומות ומעשרות וכל המצוות התלויות בארץ, במיוחד בשנת השמיטה. אנחנו שמחים מאוד לשתף את הציבור, שרובו הגדול לא נפגש עם הדברים האלה ביומיום, בחוויה מיוחדת בצורה מיוחדת שתשאיר רושם על בני המשפחה, גדולים וקטנים כאחד, ותחבר את כולנו למצוות הללו".

באגף לתרבות יהודית במשרד החינוך, הלוקח חלק בפעילות מצוות ביעור המעשרות, הזמינו את הציבור להשתתף באירוע "את מצוות ביעור המעשרות לא ניתן לקיים בכל רגע, יש כאן הזדמנות פז לקחת חלק בקיום מצווה מיוחדת, וללמד את הילדים והנוער על אהבת הארץ ומצוותיה. דווקא בימינו, כשניתן לקנות ירקות ופירות בכל חנות ורוב בני האדם אינם עוסקים בפועל בעבודת האדמה, חשוב לחבר את צעירי הדור לארץ ישראל ולמצוות התלויות בה".

השייט יצא מלגונה אשדוד, במהלכו יזכו הילדים לחזות בהצגה חוויתית של צמד שחקנים בנושא המעשרות ומצוות הביעור, המבוגרים ישמעו שיחה קצרה מרבני מכון התורה והארץ על המשמעות ההלכתית של ביעור מעשרות וכיצד יש לבצעו, ובשיא השייט - יקיימו הנוכחים את מצוות ביעור המעשרות. בסיום השייט יתקיים חידון בנושא השמיטה וביעוד מעשרות, ובין העונים נכונה יוגרלו פרסים שווים.

בנוסף, בשטח הנמל תתקיים הדגמה מעשירה של עקרונות שנת השמיטה ע"י מדרשת מכון התורה והארץ.

עקב הביקוש הרב האריך המכון את הפעילות ופתח יום הפלגות נוסף, ביום שלישי י"ח ניסן ג' חול המועד (19/04). הספינה תפליג מ'שייט לגונה אשדוד' בכל שעה עגולה, החל מהשעה 10:00 ועד השעה 16:00, ועליה 200 מקומות. הפעילות כרוכה בעלות סמלית למשפחה.

לפרטים נוספים והרשמה מראש לחצו כאן