שר הביטחון גנץ בשומרון
שר הביטחון גנץ בשומרון צילום: ניקול לסקבי / משרד הביטחון

שר הביטחון בני גנץ, יו"ר כחול לבן, מתכוון לאשר את הקמת הישיבה באביתר בימים הקרובים ומבטיח להמשיך לבנות ביהודה ושומרון גם לישראלים וגם לפלסטינים.

בראיון לרדיו קול ברמה סיפר גנץ "אני מכיר כל סלע ושביל באביתר, נסיים תהליך במנהל האזרחי ומקווה שנוכל לטפל בו בימים הקרובים. אני לא עושה סיבוב פוליטי על הבניה ביו"ש ליהודים ופלסטינים, מי שעושה סיבובים פוליטיים שיהיה לו בהצלחה".

"אני לא מקבל מנדטים כשאני דואג למתיישבים ולחרדים. לא מעניין אותי שכותבים נגדי פוסטים ארוכים נגדי. הקמפיין נגדי כולל שקרים, הם יודעים את זה, הם מנסים למקסם הישגים פוליטיים", טען גנץ.

שר הביטחון סיפר על פגישתו עם יו"ר הרשות הפלסטינית: "כשאני נפגש עם אבו מאזן אני לא נותן לו מתנות, אני גם בא עם דרישות, אני לא מבטל שום פעילות אחרת. אין הקפאה בהתנחלויות, זה פשוט לא נכון, אני אישרתי כבר 8000 מבנים, מת"ע תתכנס בקרוב ותאשר עוד תוכניות".

"אנחנו צריכים מצד אחד לחתור לשלום, אבל לשמור על הביטחון ככל שאנחנו יכולים. צריכה להיות לנו עליונות ביטחונית בכל המרחב. גם אם יהיה שלום, נצטרך את היכולות הביטחונות לשמור עליו", הוסיף גנץ.

יו"ר כחול לבן התייחס לסערת החמץ בבתי החולים ואמר: "במרחב הציבורי במדינת ישראל צריך לשמור על מנהגי היהדות. מצד שני, צריך לקיים את החוק. אם בג"ץ קבע שלאדם פרטי מותר לצרוך חמץ, צריך למצוא את הדרך איך לא פוגעים בציבוריות ומאפשרים את חירות הפרט".