לוחם צה"ל בפעילות מעצרים
לוחם צה"ל בפעילות מעצריםצילום: דובר צה"ל

הותר לפרסום כי בפעילות של שב"כ בשיתוף הימ"מ וצה"ל, נעצר הערב (רביעי) מעאד חאמד, תושב הכפר סילוואד בבנימין, מחבל חמאס בן 33.

מעאד היה חבר בחוליית הטרור שביצעה פיגוע ירי ב-2015 סמוך לישוב קידה, בו נרצח מלאכי רוזנפלד ז"ל ו-3 נוספים נפצעו באורח קל-בינוני.

מעאד היה כלוא בידי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים מאז הפיגוע. במהלך היום התקבל בשב"כ מידע אשר הצביע כי מעאד נמלט ממעצרו ברש"פ. על פי החשד, מטרת הימלטותו של מעאד היתה קידום פיגוע טרור כנגד מטרות ישראליות בטווח הזמן המיידי.

מלאכי רוזנפלד הי"ד
מלאכי רוזנפלד הי"דצילום: מתוך דף הפייסבוק

עם היוודע דבר בריחתו, הוביל שב"כ מבצע במטרה להביאו למעצר בישראל. לאחר מספר שעות נעצר מעאד ע"י לוחמי השב"כ, הימ"מ וצה"ל בכפר כובר שבבנימין.

במקביל, נעצרו בכפר סילואד מספר פעילים נוספים החשודים בקידום פעילות הטרור יחד עם מעאד אשר הועברו לחקירת שב"כ.

בכפר סילוואד הגיעו לוחמי הימ"מ והשב"כ אל הבית ובו שלושה מבוקשים, הלוחמים כיתרו את הבית שבו התבצרו המבוקשים ולאחר שלא נענו לקריאות הכוחות לצאת מהבית, השתמשו הלוחמים באמצעים ובירי לעבר הבית עד שהמבוקשים יצאו ללא פגע.

שרה רוזנפלד, אימו של מלאכי, אמרה לחדשות 13 בעקבות מעצר המחבל: "שום דבר לא יחזיר את הבן שלי. ידעתי שזה שירה הוא ברמאללה וחשבנו שאנחנו לא יודעים מה מצבו, אבל זה שאין חרטה והוא ברח כדי לבצע עוד פיגוע זה הדבר שהכי מטלטל אותי.

"זה אירוע מאוד מטלטל מהמון בחינות וכל מיני משמעויות. אני מודה לכוחות צה"ל. הרגשנו שכבר שכחו אותו ואותנו. עדכנו אותנו מהשב"כ רבע שעה לפני הפרסום וזו מחווה שריגשה אותי. אני בכיתי אחרי הטלפון הזה", הוסיפה האם השכולה.

אליעזר רוזנפלד, אביו של מלאכי, הגיב: "בשורות מרגשות, את מלאכי זה לא יחזיר, אבל איכשהו נעשה צדק. אני מרוצה מזה שכוחות הביטחון מנעו פיגועים נוספים. חיכינו ליום שהוא יעשה טעות".

ראש הממשלה נפתלי בנט אמר הערב: ''שמנו יד על הרוצח של מלאכי רוזנפלד ז"ל. לפני שבע שנים, המחבל המתועב מעאד חאמד ביצע פיגוע ירי על רכב באזור הישוב קידה ורצח את מלאכי רוזנפלד הי"ד ופצע 3 מחבריו, שהיו בנסיעה הביתה ממשחק כדורסל (שי מימון היה אחד הפצועים בפיגוע הנורא).

"הוא ברח לאחרונה ממעצרו ברש"פ והיה בדרך לבצע פיגוע נגד ישראלים. כוחותינו, שב"כ, ימ"מ וצה"ל יצאו לפעולה ולכדו אותו, ובכך מנעו פיגוע קשה. כוחותינו עצרו גם חשודים נוספים במעורבות בפיגוע. ידה הארוכה של ישראל תגיע לכל מי שמרים יד עלינו. אין לזה תאריך תפוגה. אני מברך את לוחמינו", כך בנט.