הולנד
הולנד צילום: נתי שוחט, פלאש 90

חברת אגד זכתה במכרז להפעלת יותר מ- 300 אוטובוסים חשמליים בצפון הולנד, לתקופה של 13 שנים ובהיקף כולל של יותר ממיליארד יורו.

החל מחודש דצמבר השנה תפעיל אגד את הזיכיון החדש ותספק שירותי תחבורה ציבורית באזור אייזל-ווכט שבצפון הולנד. במכרז השתתפו שלוש חברות בינלאומיות - Keolis הצרפתית המפעילה הנוכחית של הזיכיון, Qbuzz האיטלקית ואגד.

ההצעה של אגד תביא לשיפור איכות התחבורה הציבורית באמצעות הפעלת קווים מהירים חדשים, הרחבת התחבורה הציבורית בערים והפעלת קווים לפי דרישה באזורים הכפריים.

זיכיון זה מצטרף לשלוש הזיכיונות בהולנד שאגד מפעילה כיום (זיכיון Waterland מצפון לאמסטרדם, זיכיון Voorne Putten הסמוך לרוטרדם וזיכיון Haaglanden באזור המקיף את העיר האג), כך שהחל מסוף שנה זו תפעיל אגד אירופה, באמצעות חברת הבת ההולנדית EBS צי של כ- 700 אוטובוסים, מחצית מהם חשמליים.

אבי פרידמן מנכ"ל אגד: "הזכייה במכרז החדש ממצבת את אגד כמפעילה מובילה וצומחת בשוק ההולנדי. הצי הענק של האוטובוסים החשמליים שיופעלו מסוף שנה זו ממצב את קבוצת אגד כמובילה בתהליך המעבר לאוטובוסים חשמליים באירופה ובישראל. אגד אירופה מהווה מנוע צמיחה משמעותי של קבוצת אגד".

אפי ארבל מנכ"ל אגד אירופה: "זכינו באחד מזיכיונות התחבורה הציבורית הגדולים בהולנד. הפעילות של אגד בהולנד זוכה באופן קבועה בשביעות רצון גבוהה של המשתמשים. תכנית התחבורה הציבורית המתקדמת שהצענו במכרז זה דורגה כאיכותית ביותר והביאה לזכייה. המטרה שלנו היא להמשיך בהרחבת הפעילות בהולנד ובאירופה".