אלי אבידר
אלי אבידרצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

חבר הקואליציה שפרש מהממשלה, ח"כ אלי אבידר, יצא במתקפה חריפה נגד ראש הממשלה נפתלי בנט.

בראיון לאתר החרדי "כיכר השבת" סיפר אבידר כי לא פגש את בנט תקופה ארוכה, "אנחנו לא יושבים כבר הרבה זמן, ישבתי איתו פעמיים לישיבות עבודה, היו ישיבות די קשות, הבעתי ביקורת כפי שאני רואה. על ההזדמנות שיש לו, כאילו משמיים נתנו לו את האפשרות להיות ראש ממשלה היסטורי מאז קום המדינה, של כל כך הרבה זרמים, כל כך הרבה מפלגות".

אבידר טוען כי בנט "לא התעלה לפוטנציאל הזה, הוא מתעסק בעצמו, כשאתה מתעסק בעצמך - הח"כים שלך אוכלים קש כל הזמן, הם רואים שהוא דואג לעצמו אז הם ידאגו לעצמם, זו הסיבה שהתפרקה לו המפלגה".

לבנט אין את הכישרון? "אני חושב שהוא לא התעלה לפוטנציאל, הוא היה צריך להחזיק את המפלגה שלו, מפלגה של שלושה מנדטים הוא לא הצליח להחזיק. מה זאת אומרת 'עידית סילמן סיפרה לי שהיא עוברת לחצים קשים', מה עשית? היא סיפרה לך והלכת לישון? סיפרה לך והלכת לתווך בין רוסיה לאוקראינה? הוא תקף אותה, זה מה שנקרא 'גאון'.

"מה עשית כששמעת שתוקפים את הח"כים שלך? הלכת להצטלם עם ביידן? אם אין לך את המפלגה שלך - אין לך ממשלה, מה לא הבנת בדיוק? התעסקת בעצמך, או שמבחינתו להיות ראש ממשלה זה מה שחשוב ובזה זה מסתיים והוא רק מושך זמן. זה כישלון שלו, זה כישלון שלו".