קמלה האריס
קמלה האריסצילום: רויטרס

משתלם במיוחד להיות סגן נשיא ארה"ב. דוחות מס ההכנסה של בכירי הממשל האמריקאי, שפורסמו ביום שישי, חושפים כי סגנית הנשיא קמלה האריס ובעלה דאג אמהוף דיווחו על הכנסה גולמית של 17 מיליון דולר בשנת 2021, סכום דומה לזה עליו הצהירו גם בשנה שלפני כן.

לעומתם נשיא ארה"ב ג'ו ביידן ורעייתו ג'יל דיווחו על הכנסה צנועה הרבה יותר בסך 611 אלף דולר בשנה החולפת. על פי דוחות המס שילמו האריס ובעלה סכום של 523,371 דולר מיסים על הכנסתם, שיעור של 31.6 אחוזים מכלל ההכנסה, בעוד הזוג ביידן שילם 150,439 דולר מיסים, שיעור של 24.6 אחוזים מכלל ההכנסה.

מרבית ההכנסה של בני הזוג האריס נבעו ממכירת בית מפואר בסן פרנסיסקו, עליו קיבלו 772 אלף דולר. פרט מעניין נוסף בדוחות המס של בכירי הבית הלבן נוגע לתרומה לארגוני הצדקה השונים בארה"ב. האריס ובעלה הצהירו על תרומות בסך 22,100 דולר לצדקה, בעוד בני הזוג ביידן הצהירו על תרומות בסך 17,394 לצדקה.

הסכום הגבוה ביותר אותו הקדישו האריס ובעלה לצדקה הועברו לשלושה בתי ספר בהם למדו בצעירותם, בעוד בני הזוג תרמו את הסכום הגבוה ביותר, 5000 דולר, לקרן "בו ביידן" שנקרא על שמו של בנו המנוח של הנשיא, ופועל להגנה על ילדים מפני התעללות.

בארה"ב נשמעה ביקורת על כך שהאריס ובעלה תרמו סכומים נמוכים לארגוני הצדקה השונים בארה"ב לעומת אישים אחרים הנהנים מהכנסה גבוהה במיוחד בדומה להם. שכרו הרשמי של נשיא ארה"ב עומד על סכום של 400 אלף דולר מדי שנה.