סוסיא הקדומה
סוסיא הקדומה צילום: יונתן ארנסטם

היום קשה לנו לדמיין חיים בלי טכנולוגיה ובכלל גם במהלך חול המועד אנחנו מתקשים לנתק את הילדים מהמסכים המוכרים, אבל כשמצליחים מסתבר שהילדים יודעים ליהנות מהמלאכות העתיקות ואפילו מאוד.

בסוסיא הקדומה התקיימו חיים יהודיים ענפים עד לפני 1500, רבים מהמבנים וממערות המגורים נשמרו וכמובן גם בית הכנסת העתיק והיפה.

לקראת חג הפסח יצרו בסוסיא יריד מלאכות קדומות בשילוב שחקני רחוב שמעורר את העיר הקדומה לחיים ומאפשר למבקרים לחזור אחורה בזמן, להתנסות במלאכות הקדומות ולנסות לדמיין מה עשו אז בחול המועד בלי מכונית או אפילו טאבלט אחד.

לפרטים והרשמה לחצו כאן

במהלך היריד שיערך בימים שני ושלישי של חוה"מ יוכלו המבקרים להתנסות בהפקת אש, קדרות וזכוכית, סדנה מוזיקלית בכלים אתנים, יצירה בבוץ, ציורי חינה, קליעת סלים, ועוד.

כאמור את היום ילוו שחקני הרחוב שיעזרו לכם להכנס לאווירה, בנוסף יפעל באתר החיזיון האורקולי ויתקיימו הדרכות חוויתיות בבית הכנסת העתיק והיחודי של סוסיא.

האמיצים יוכלו גם לזחול במנהרת המילוט, לשאוב מים מהבאר ועוד ועוד.

סוסיא הקדומה, המנוהלת ע"י החברה לפיתוח הר חברון, צופה אל נופי מדבר יהודה וממוקמת בין קריית ארבע לבאר שבע, המבקרים יוכלו גם לרכוש ממיטב מוצרי חבל יתיר (יין, שמן זית, דבש, קוסמטיקה ועוד) במרכז המבקרים.

חול המועד בסוסיא הקדומה
חול המועד בסוסיא הקדומה צילום: יונתן ארנסטם

באתר ערוכים להגעה של משפחות מרובות ילדים, לכן יצאו במבצע מיוחד לחוה"מ ומזמינים אתכם לשתף את הפרטים על האירועים באחת הרשתות החברתיות (וואטסאפ, פייסבוק, אינסטגרם וכו' ) עד ליום שני י"ז בניסן, ולקבל כרטיס כניסה אחד במתנה בהצגת צילום מסך של השיתוף.

האתר יהיה פתוח בימים שני ושלישי של חול המועד בין בשעות 9:30-16:30

עלות: 30 ש"ח לילד ו25 ש"ח למבוגר.

לפרטים והרשמה לחצו כאן

מלאכות קדומות
מלאכות קדומות צילום: יונתן ארנסטם
סוסיא הקדומה
סוסיא הקדומה צילום: יונתן ארנסטם