אביב גפן
אביב גפן צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

​בריאיון למגזין "מוצש" של מקור ראשון מספר אביב גפן על הטיפול הפסיכולוגי הפומבי שהעביר את עצמו בסדרה החדשה "שנות הירח" ועל התנצלות בפני הקהל הדתי.

על ההתקרבות שלו לציבור הדתי והחרדי סיפר גפן: "הבנתי שצבעתי ציבור שלם בצבעים מאוד חזקים ומאוד כהים, מתוך בורות. התבגרתי ועברתי עם עצמי המון דברים נפשיים".

"לקראת הבר-מצווה של דילן הבן שלי, שרוב חבריו לא עלו לתורה, הוא התייעץ איתי מה לעשות. אמרתי לו, בטח שאתה עולה לתורה, אתה יהודי וזה חשוב לי כאבא שלך. אביתר בנאי היה המורה שלו והם היו בחדר עם כל הספרים ולמדו, באמת הרגשתי קודם כל שייכות וגם סוג של אור. משם, זה לא שהתחזקתי, פשוט הבנתי שכל העניין של הדת הוא כמו דלת שצריכים לפתוח ולעבור דרכה".

לדברי גפן, "הקיטוב היום בישראל הוא קיטוב עצוב מאוד שממש כואב לי וחשבתי שאני יכול או לשרת את העם בפן הפוליטי, להקים מפלגה או לחבור למפלגה אמיתית וחברתית שכבר קיימת, או לתרום בשירה שלי ובאמנות שלי".

גפן מספר גם הדואט עם הזמר החסידי אברהם פריד והאכזבה שלו מהרדיו החרדי: "זה לא דואט אחד שיצא כדי לגלגל מהלך שנועד להביא לי עוד לייקים, וזה לא שאני מוזמן עכשיו להופיע בפני קהל חרדי. ממש לא.. אין לי כאן איזה מסע הופעות שאני מוכר לקהל החרדי, להפך.

"לצערי הרב אני עדיין לא מושמע בתחנות רדיו החרדיות וזו אולי הזדמנות טובה לשאול – איפה החלק שלהם בשותפות? למה עורכי המוזיקה ברדיו החרדי עדיין מסרבים להשמיע את אביב גפן? אם יש פה ריקוד של אהבה והתקרבות אז הייתי מצפה לזה גם מצידם".