רמון וסטיבה
רמון וסטיבה משימת רקיע

ביום חמישי, התקיימה שיחה במתחם משימת 'רקיע' במהלכה שוחח המוסיקאי טל רמון, בנו של האסטרונאוט אילן רמון ז"ל עם האסטרונאוט איתן סטיבה וחשף לראשונה את שירו "העתיד מאחר" מתוך אלבומו השני "עוד לא נגמר". קליפ השיר נשמע והוצג במקביל במתחם 'רקיע' ובתחנת החלל הבינלאומית.

"כשהצעת לי להשמיע שיר בתחנת החלל, נשארתי בלי מילים" אמר טל רמון לסטיבה, "אני רוצה להודות לך על החברות המדהימה שלנו ושל המשפחות שלנו לאורך כל השנים... על הנתינה שלך למען החלום של אסף, של אמא ושל אבא.. להנגיש את עולם החלל לנוער כאן בישראל. תודה ענקית איתן".

השיחה בין רמון לסטיבה אלעד מלכה

"השיר נכתב בעקבות חלום שחלמתי. בחלום היה עולם שכולנו היינו רוצים לחיות בו. עולם חדש וטוב יותר, כזה שלפעמים נראה ממש מעבר לפינה, ולפעמים נדמה שהוא רחוק מידי וכמעט אינו ניתן להשגה".

"אנחנו חיים את חיינו כאן ועכשיו ובתחושה שהכל זמני, אבל לעיתים שוכחים שיש לנו אחריות גם על העתיד שלנו, ועד כמה חשובה ההתפתחות והדרך שבה אנחנו הולכים, כאשר המוסר והערכים שלנו הם חלק בלתי נפרד מהמשחק. הכוונות וההחלטות שלנו הן לא רק שלנו, אלא גם של כולנו. והן אלה שמעצבות את החיים של כולנו כאן".

"אני מאמין שהעתיד הרחוק הזה שאנחנו מדמיינים בחלומות הכי ורודים שלנו, יכול להפוך למציאות שלנו כאן היום. כל כך קל ליפול לציניות ולשכוח, אבל חשוב לזכור שתמיד יש מציאות אחרת שאנחנו יכולים ליצור, גם אם לפעמים נדמה שמאוחר וחשוך מידי, יש לנו עוד זמן לתקן, תמיד יש מקום לתקווה, ויש עוד דרכים ללכת ולגלות".

כזכור סטיבה שוהה בימים אלו בתחנת החלל הבינלאומית במסגרת משימת 'רקיע' שנועדה לעורר סקרנות ויצירתיות דרך מסע אנושי לחלל, ומוקדשת להכרת הפוטנציאל הטמון בחקר היקום והעלאת המודעות לחשיבות השמירה על כדור הארץ, תוך העמקת שיתופי פעולה בינלאומיים וקידום תעשיית החלל.

המשימה נחשפת לתלמידים, מחנכים, חוקרים, אנשי הגות ותרבות ולציבור כולו, באמצעות עשרות ניסויים מדעיים והדגמות טכנולוגיות כחול לבן שמבוצעות בתחנה, דרך העברת תכנים חינוכיים מהחלל לילדי ישראל כמו גם יצירה והצגה של עבודות אמנות ישראלית בחלל. כי אין חלום רחוק מדי.