חיה ממן
חיה ממן יח"צ

ברביעי הקרוב (י"ט ניסן) יקיים פרויקט 252 כנס פסח וירטואלי למחפשי זוגית בהשתתפות הרב יהושע וידר, הזוג יוסי ורותי-אנטהון טורצקי והמאמנת חיה ממן, לקראת הכנס המאמנת חיה ממן מסבירה למה פסח זה הזמן הטוב ביותר להחליף פרדיגמות ישנות ולהתקדם הלאה.

חולצת סוף מסלול? התרמיל מהתיכון? ספרים שקנינו בארבע במאה ומעולם לא קראנו? חג הפסח הוא הזדמנות נהדרת להיפרד מדברים לא שימושיים שיוצרים בלאגן ועומס בחיים שלנו. לחשוב מה טוב לנו ומה פחות, מה מתאים ונצרך וממה אנחנו מעדיפים להיפטר.

אבל מה עם המחשבות שלנו והאמונות שמעצבות את דעתנו? למה שלא נעשה סדר גם שם?

בעבודתי כמאמנת אני מלווה מבקשי זוגיות, רווקים ורווקות ואת הוריהם. בשיחות עימם מתגלות לא פעם פרדיגמות-תפיסות אשר עלולות להפריע להתקדמות של הקשרים אותם אנו מבקשים לקדם.

כשמתן הגיע אלי אחרי ארבע שנים בעולם הדייטים, כאשר שום קשר לא הצליח להתקדם לקשר משמעותי, ישבנו לשיחת עומק במסגרתה ניסינו לאבחן היכן הכול נתקע. תוך כדי שהוא מספר על רצונו למצוא זוגיות ולהתחתן, ביקשתי ממנו להשלים את המשפט- "להתחתן זה חייב להיות..."

בלי לחשוב הוא ענה: עול, אחריות כבדה

כשעיינו יחד בתפיסה הזו ראינו שמתן התכוון בעיקר לעול כלכלי שגרם לו להירתע ולחשוש מהמחויבות שהוא מרגיש שחתונה ונישואין חייבים להביא איתם.

האם מתן צודק? האם יש אפשרות שהוא יצליח להתקדם לקשר משמעותי וחתונה כאשר הוא מחזיק בתפיסה כזו לגבי מה הקמת בית מביאה עימה?

פרדיגמות הן תבניות מחשבה שמעצבות ומגדירות את המציאות שלנו. ממש כמו הפירמידות במצרים הן בנויות בתודעה שלנו קומה על גבי קומה כמו לגו. מדובר בתפיסות שלאחר למדנו אותן או ראינו אותן במקרים מסוימים, בחרנו בהן. למה דווקא הן? היו לכך רווחים שקיבלנו ומאז ומצאנו לכך הוכחות במציאות כי בדיוק אותן חיפשנו..

כך נוספו בפרמידת הפרדיגמה שלנו אבן ועוד אבן שבלי ששמתי לב הפכו מבנה יציב. כל עוד הפרדיגמה משרתת אותי ומתאימה לי, נפלא! אבל אם היא מפריעה לי ותוקעת אותי שווה לפרק אותה".

בכנס פסח הקרוב של פרויקט 252 שיתקיים רביעי יט' ניסן 20.4 בשעה 19:30 בזום, נשמע על ארבע פרדיגמות רווחות שמייצרות אמונה מגבילה, וכמובן על ארבע לשונות של גאולה מפרדיגמות כאלה והדרך לצאת מהן לחירות. לחצו כאן לקבלת לינק לכנס פסח - ללא עלות.