השכרת רכב
השכרת רכבצילום: ISTOCK

ישראל מציעה הרבה מאוד אטרקציות ומקומות מיוחדים וקדושים לתיירים. אלא שעבור אלו המגיעים לישראל, עדיף להשתמש בתחבורה ציבורית ולהימנע ככל האפשר משכירת רכב לטיול עצמאי.

חברת הייעוץ הבינלאומית לתחבורה Zutobi פרסמה בסוף חודש ינואר האחרון מדד שכולל 42 מדינות, ובדקה היכן הכי כדאי לתיירים לנהוג בעצמם בדרכים.

הדירוג הסתמך על ניתוח של מספר נתונים שונים ובהם פקקי התנועה, שיעור מקרי המוות לכל 100 אלף בני אדם, אפשרויות ועלויות החניה, מחיר הדלק, עלויות השכרת רכב, איכות הכבישים והתשתיות ועוד.

ישראל תפסה את המקום האחרון בדירוג, עם ציון של 3.84 בלבד. היא מקדימה את קולומביה שזכתה לציון של 3.86, ברזיל עם 4.14, פרו עם 4.21 ורומניה עם ציון של 4.24.

את דירוג המדינות בהן הכי משתלם ובטוח לתיירים להשכיר רכב ולטייל בדרכים באופן עצמאי מובילה ארה"ב עם ציון של 7.17, כאשר מיד אחריה בדירוג נמצאות איטליה, ספרד, פורטוגל וסלובניה.

ישראל ניצבת במקום האחרון בדירוג עלויות הדלק עם 1.64 ליש"ט לליטר, ובמרכז הרשימה מבחינת כמות פקקי התנועה במדינה. מבחינת כמות המתים לכל 100 אלף, ישראל דווקא ניצבת במקום מעודד יחסית עם ממוצע נמוך של 3.91 מתים מתאונות לכל 100 אלף בני אדם, נתון נמוך במיוחד לעומת מרבית המדינות ברשימה.

לעומת זאת, בדירוג עלויות שכירת רכב, ישראל תופסת את המקום הראשון עם עלות גבוהה במיוחד של 94 ליש"ט ליום. ממוצע המחיר לשעתיים חניה עומד בישראל על 3.28 ליש"ט, במרכז הדירוג.

מומחי חברת הייעוץ גם דירגו את המדינות על פי הנתונים השונים, וכך ניצבת ארה"ב במקום הראשון מבחינת המדינה עם המספר הנמוך ביותר של עומסי תנועה. מבחינת המדינות הבטוחות ביותר לנהיגה בעולם, ניצבת סינגפור בראש עם 2.05 מקרי מוות בלבד לכל 100 אלף בני אדם. גם בדירוג איכות הכבישים והתשתיות עומדת סינגפור במקום הראשון.

אם בכל זאת אתם רוצים להשכיר רכב, סלובקיה תציע לכם את המחירים הזולים ביותר בעולם, בעוד במלזיה תוכלו למלא דלק במחיר הזול ביותר של 0.49 דולר לליטר. אם אתם מחפשים חניה, במדינה הטובה ביותר לעשות זאת היא ליטא, עם מחיר של 1.23 דולר לשעתיים.