כותרת עמוד במחסום האבנים
כותרת עמוד במחסום האבנים צילום: אריאל גוגנהיים

מספר גופים פנו היום (שני) לרשות העתיקות בדרישה למנוע את הרס העתיקות שמבצעים הפורעים ערבים בהר הבית.

כזכור, העולים להר הבית נחרדו לגלות כי לא רק שהערבים מילאו את מסלול היהודים בהר הבית באבנים - הם השתמשו לשם כך באבנים עתיקות מובהקות מלפני מאות ואלפי שנים.

"אנחנו לא מקבלים את ההפקרות הזו", נכתב במיילים ששיגרו פעילי תנועת "בידינו למען הר הבית" למנהל רשות העתיקות. "על רשות העתיקות להיכנס מיד להר הבית ולהציל ולשמר את העתיקות שהמחבלים פיזרו בשטח".

במכתב שנשלח מארגון 'בצלמו' לרשות העתיקות נכתב: "הר הבית הינו המקום החשוב והקדוש ביותר בעולם. לא ייתכן שיחוללו בו עתיקות ורשות העתיקות לא תגיב ותפעל. רשות העתיקות מונעת כל בניה בכל מקום ומעכבת שנים בניה עקב חששות שונים במקרה זה ישנה הריסה ודאית במקום הקדוש בעולם".

תום ניסני מנכ"ל "בידינו למען הר הבית" מסר: "מדובר בעוד אסון והחרבת המורשת היהודית בהר הבית. עתיקות זרוקות בשטח ללא כל טיפול, מופקרות לידי מחבלים בהר".

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "לא ייתכן שהמקום הקדוש בעולם יחולל ורשות העתיקות תיאלם דום. אנחנו דורשים מרשות העתיקות להתערב מיידית, לתקן את מה שאירע ולשלוח פיקוח צמוד להר 24 שעות ביממה. כמו כן, לפעול להצבת מצלמות למוקד ייעודי שבכל מקרה דומה ניתן יהיה להעמיד לדין את הפורעים ולמנוע את הנזק".