ליבי קליך
ליבי קליךצילום: ללא קרדיט

אבי פילוסוף, אביה של ליטל קליך שנפצעה קשה ואיבדה את בתה ליבי בשריפה ביישוב אדמה, סיפר לכאן חדשות על ההתמודדות עם האסון הנורא.

"הגיע טלפון מזוג חברים של ליטל ותומר. אמרו לנו 'פרצה שריפה, אלון בסדר וליבי הלכה'. אשתי שאלה 'מה הלכה?', ואני כבר הבנתי והתחלתי לצרוח".

בראיון נוסף ספד הסב לליבי ז"ל, "היא ילדה מקסימה שלי, היא הייתה האוצר שלי. ליטל ותומר אימצו את שניהם, אלון הוא אחיה הגדול, שניהם על הרצף האוטיסטי, אבל משהו יחסית קל".

חברת הכנסת שירלי פינטו מימינה צייצה בטוויטר "הצטערתי לשמוע על האסון בו נספתה ליבי בת ה-4 במהלך חופשת הפסח. חלומה של ליטל, אימה של ליבי ז"ל, היה לקדם מחקר על האוטיזם וכשטיפולי הפוריות שלה כשלו, היא ובעלה תומר החליטו לאמץ 2 ילדים על הרצף האוטיסטי, דבר כשלעצמו אינו ברור מאליו. שולחת חיבוקים וחיזוקים למשפחה והחלמה מהירה להורים".

הבוקר פורסם כי במשך שנים ארוכות לא הצליחה המדינה לאכוף את החוק נגד היישוב האקולוגי הלא חוקי אדמה שבו מצאה את מותה ליבי בת הארבע. עשרות תושבים מתגוררים ביישוב ללא חיבור לחשמל או תשתיות ביוב.

על פי החשד, השריפה אתמול פרצה בבית שבו נפשה משפחת קליך לאחר שבנם בן השש שיחק בגפרורים. האש כילתה את הבית, שהיה עשוי מעץ ומקש. האב תומר, שהיה במקלחת בעת שהאש התלקחה, הצליח לחלץ את בנו ואת אישתו, אך בתו ליבי נלכדה בתוך הבית ונהרגה.