בעוד רוב בני גילו מבלים בבתי אבות, אייבור באטן החליט לעוף בשמיים- כשהוא מחוץ לתא הטייס. באטן, סבא רבא בן 95 מאנגליה, שבר את שיא גינס ב"הליכת כנף" כשהוא עומד מעל המטוס למשך למעלה משעת טיסה.

מי ששכנע את באטן לצאת להרפתקה האווירית היה הנכד שלו שהתקשר אליו מאוסטרליה בשביל להציע לו לשבור את שיא גינס בהליכת כנף. באטן אמר שהוא מעולם לא התנסה בהליכת כנף בעבר, אבל שהוא ישמח לנסות.

לפני העלייה למטוס באטן הודה שהוא מתרגש אבל אמר שהוא חושב שהוא יהנה מאוד מהטיסה. לדבריו, החלק היחיד ממנו הוא חושש הוא לטפס על המטוס לפני הטיסה או שהוא יצטנן כתוצאה מהשהייה באוויר.

יחד עם גילו המופלג, לבאטן יש עבר נרחב בפעילויות אוויריות. הוא עבד עם מטוסים בצעירותו וכבר התנסה בטיסה בכדור פורח ובגלישה אווירית, אבל עד היום לא ניסה מעולם לצאת מתא הטייס.

הטיסה של באטן הייתה גם חלק ממסע תרומות לילדים שחולים באקטסיה- מחלה שפוגעת בהליכה ובשיווי המשקל. קרוב משפחתו של באטן, בן- 3, חלה במחלה ובאטן מקווה שהטיסה שלו יחד עם הפרסום שהגיע בעקבותיה יעזרו למשפחה בגיוס התרומות.

הטיסה שארכה למעלה משעה העניקה לבאטן גם את שיא גינס בתור האיש המבוגר ביותר שעשה "הליכת כנף". באטן ניצח את תומאס לאקי שהחזיק בשיא הקודם כשהיה בן 93.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!