נקמה ללא מעצורים
נקמה ללא מעצורים צילום: באדיבות פורום פילם

מרטין קמפבל הוא במאי ניו זילנדי זוכה פרס הבאפט"א לבמאי הטוב ביותר עבור עבודתו בסדרת הטלוויזיה 'Edge of Darkness', אך לקהל הרחב הוא מוכר בעיקר מעבודתו על סרטי ג'יימס בונד - 'גולדן איי' ו'קזינו רויאל'.

קמפבל הוא הבמאי השני אשר ביים יותר מסרט בונד אחד ובנוסף הוא הבמאי המבוגר ביותר (61) אשר ביים סרט בונד.

כאשר קמפבל חיפש את הפרויקט הבא שלו, הוא מצא סיפור המתרחש במקום אחד בעולם, אך הוא דמיין אותו בכלל במקום אחר וכך הפך המותחן הבלגי 'The Memory of a Killer' לסרט החדש 'נקמה ללא מעצורים' בכיכובו של ליאם ניסן שמתרחש בכלל בגבול בין טקסס למקסיקו.

הסרט עוקב אחר אלכס לואיס (ליאם ניסן) מתנקש מיומן עם מוניטין של סודיות ודיוק שנקלע לתסבוכת מוסרית. אלכס מסרב לסיים עבודה שעומדת בניגוד לקוד המוסרי שלו, וכעת עליו למהר לאתר ולהרוג את האנשים ששכרו את שירותיו לפני שהם וסוכן ה-FBI וינסנט סרה (גאי פירס) מוצאים אותו. אלכס בנוי לנקמה, אך עם זכרונו אשר מתחיל לבגוד בו הוא נאלץ להטיל ספק בכל צעד שלו, והגבול בין טוב ורע מיטשטש.

המותחן הבלגי, שיצא לאקרנים בשנת 2003 בבימויו של אריק ואן לואי, נחשב לקלאסיקה בז'אנר והוא התבסס על ספר הנושא את אותו השם מאת ג'ף גירארטס משנת 1985. קמפבל התחבר לסיפור מכיוון שאהב את האינטנסיביות של העלילה, אך כאמור, הוא נתן לו טוויסט משלו.

"הסרט הבלגי היה מעולה, כאשר הבאתי את דאריו דקרדפן להיות תסריטאי הסרט היה לנו כבר מבנה דיי ברור לעבוד עמו," אומר קמפבל וממשיך: "מיקמנו את הסיפור מחדש על גבול אל פאסו, טקסס בסמוך לגבול עם מקסיקו – חוארז היא ממש מעבר לגדר. ישנם אלמנטים בסיסיים של הסיפור שדומים אך ישנם גם הרבה שינויים כמובן. הסוף מאוד שונה והעצמתי את כל האקשן אך עדיין יש פה מותחן פסיכולוגי מהמעלה הראשונה."

"אני חושב שזהו סרט שונה עבור ליאם" מספר קמפבל על העבודה עם ליאם ניסן, "על אף שדמותו, אלכס לואיס, הוא מתנקש להשכרה ואדם שעושה זאת כבר שנים, הוא לא רק תופס אקדח והורג אנשים. יש אקשן בסרט אבל הוא יותר מותחן פסיכולוגי עם סצנות אקשן. וידעתי בוודאות שליאם יהפוך את קו העלילה של האלצהיימר להיות מרתק."