מטיילים בגוש עציון
מטיילים בגוש עציוןצילום: גרשון אלינסון

כ-20,000 תיירים ביקרו באתרי התיירות בגוש עציון במהלך ימי חול המועד.

המטיילים נהנו ממגוון רחב של אטרקציות והפעלות לכל המשפחה. הם ביקרו באתרי התיירות הרבים שנערכו מבעוד מועד למבקרים הרבים והתאימו את עצמם עם פעילויות והפעלות מיוחדות המתאימות לימי חול המועד לכל המשפחה.

המטיילים נהנו בין היתר מ"מפה ומצה" במרכז מורשת גוש עציון (חינם), מהגן לאומי הרודיון בנופי המדבר של מזרח גוש עציון, חוות ה"חיות של שלמה" בשדה בר, שבילי האופנים החדשים, טיול טרקטורונים או ג’יפים בין הנופים המשגעים, אומגה הארוכה בארץ בחוות ארץ האיילים, חוות קשואלה, ניווט התנ"ך החינמי ועוד.

למרות המספר הגבוה של המבקרים, לא נרשמו צפיפות או פקקים, בגלל ריבוי האטרקציות שהגוש מציע, רק רבע שעה מירושלים.

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, בירך ואמר: "התיירות בגוש עציון ממשיכה לשגשג ולפרוח. אנו שמחים מאוד שעם ישראל בחר שוב להצביע ברגלים ובא אל מגוון אתרי הטיולים, ההיסטוריה והפנאי שיש לנו כאן להציע בגוש עציון, בירת התיירות של יהודה ושומרון. אנו מקווים לארח כאן עוד מטיילים רבים ולראות גם את רבבות המטיילים שפקדו את אתרי המורשת של הגוש, חוזרים ונהנים גם בפעם הבא. חג שמח לכל בית ישראל".

מנהל אגף התיירות של מועצת גוש עציון דוד רודמן בירך גם הוא והוסיף: "אנו שמחים עם רבבות המטיילים הרבים שבחרו לחגוג את חג הפסח כאן בגוש עציון. המטיילים קיבלו חוויה ייחודית בחבל ארץ זה, מהפסטיבלים והאטרקציות השונות מול המעיינות והנופים המדהימים כאן במועצה. אני מזמין את המבקרים שטרם הגיעו לכאן, לטייל וליהנות עם כל המשפחה בגוש עציון".