אורית פרקש הכהן
אורית פרקש הכהן צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה, אורית פרקש הכהן, שללה בראיון ל"ישראל היום" את האפשרות כי מנהיג מפלגתה, בני גנץ, יחבור לבנימין נתניהו.

"אני לא רואה את זה קורה. אני חושבת שרוב הציבור בישראל לא רוצה סבב בחירות חמישי, זה רע לציבור, לקופת המדינה, לביטחון, ופשוט צריך לעשות הכל כדי להימנע מזה", אמרה פרקש הכהן.

לדבריה, "כחול לבן מחויבת לממשלה הזו, והיא עשתה והקריבה הרבה כדי שהיא תקום. יכולנו להיות בכל ממשלה שנרצה, אבל העובדה שהממשלה הזאת עובדת היא מאוד חשובה. יש עוד זמן עד סיום הפגרה בכנסת, ואנחנו נראה איך הדברים מתפתחים ובינתיים חייבים לזכור שאין יכולת לאופוזיציה להקים ממשלה כרגע"

השרה התייחסה ליוקר המחיה ולדרכים להוריד אותו ואמרה, ""אין שום סיבה שמוצרי הטואלטיקה והמזון יהיו כל כך יקרים, במיוחד כשהסיבה לכך היא היעדר תחרות מספיקה בשוק. חלק מהמוצרים מחולקים בין 3-2 מפיצים שמעלים את המחירים כי הם יכולי"ם.

"אני מאוד תומכת בצעדים של שר האוצר, למשל כשהוא הוריד את המכסים על המזון. אנחנו קידמנו את רפורמות היבוא המקביל בתקציב, ואני עצמי נמצאת בשיחות רבות עם שרי האוצר והבריאות כדי לאפשר יבוא תחרותי למוצרי טואלטיקה באופן מיידי, כי משום מה הרפורמה הזו נדחתה למשך יותר משנה, 'כאילו' משיקולי בריאות", הוסיפה.

השרה מציינת כי פיתרון מהיר למחירי הדיור לא יהיה, אבל יש דרכים אחרות לסייע לזוגות הצעירים בישראל. "אני חושבת בעיקר על מה אפשר לעשות עבור הזוגות הצעירים במדינה, עד שנטפל באתגר הגדול של מחירי הדיור. אחד הדברים שאני מקדמת הוא החלטה היסטורית - חינוך חינם לגילי 3-0. זאת השקעה בדור הבא, היא גם תקל על זוגות צעירים שעובדים".

"צריך לשים את הדגש על זוגות שעובדים ולטפל גם בנשים צעירות שהרבה מהן מובטלות, כי הם יושבים כזוג ומחשבים מה יותר משתלם להם - לצאת לעבוד או לשלם על מעונות לילדים. זה יחסוך כמה אלפי שקלים בחודש ותעזור מאוד לזוגות הצעירים", מציינת שרת הכלכלה.