האנדרטה לזכר רזיאל שבח הי"ד הושחתהתמונה: TPS. וידאו: יעל שבח.

ערבים ריססו בספריי אדום את האנדרטה לזכר הרב רזיאל שבח הי"ד בציר גלעד בשומרון. חבריו של רזיאל שהגיעו הבוקר (חמישי) להתפלל במקום מספרים שהותקפו גם הם.

בעקבות ההשחתה, יעל שבח, האלמנה, הגיעה לאנדרטה יחד עם ראש מועצת שומרון יוסי דגן.

שבח נרצח בפיגוע ידי ליד חוות גלעד, יישוב מגוריו, בשנת 2018.

יעל שבח, אלמנתו של הרב רזיאל, סיפרה: "התעוררנו הבוקר וגילינו את האנדרטה מחוללת לחלוטין. משהו ריסס עם צבע אדום שקשה להתעלם מהתחושה של הצבע המטפטף למטה ונותן תחושה של דם. תחושה שמציפה מחדש את כל אירועי העבר.

"עם כל זה ועם כל הכאב אנחנו זוכרים שאנחנו עדיין כאן ונמשיך להיות כאן ללא פחד", הדגישה יעל. "אנחנו נמשיך לשים להם את האצבע בעין הזאת, וננקה את האנדרטה ונשפר את המקום על אפם ועל חמתם של המחבלים".

צילום: ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט

"אנחנו רואים בחומרה את השחתת האנדרטה לזכרו של הרב שבח", אמר יוסי דגן לאחר הגעתו למקום. "מדובר בפשע מזעזע שהוא לא רק עוד מעשה ונדליזם, אלא מטרתו לערער את תחושת הביטחון של אזרחי השומרון וההתיישבות כולה. אנו מצפים ממערכת הביטחון לטפל באירוע בחומרה רבה וביד קשה, על מנת למגר תופעות דומות, וכן לפעול להשבת השקט הביטחוני לאזור", הוסיף ראש מועצת שומרון.

פיגוע הירי ליד חוות גלעד אירע ב-9 בינואר 2018. מחבל פלסטיני ירי למוות ברב רזיאל שבח, תושב חוות גלעד. שבח הספיק להודיע לחבריו שנורה, והם התקשרו למד"א שפינה אותו לבית החולים מאיר בכפר סבא במצב קשה. כעבור שעה נפטר מפצעיו.

המרדף אחר המחבלים נמשך כשבוע. כאשר המחבלים אותרו בג'נין הם פתחו באש לעבר כוחות צה"ל. שני חיילים נפצע בעת המעצר: אחד באורח קשה והשני באורח קל. אחד מהמחבלים נהרג בקרב היריות והשני נעצר.