מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא ערך הערב (מוצאי שבת) את חגיגות המימונה בכפר סבא ללא הרב חיים דרוקמן שאושפז בבית החולים במהלך החג.

סמוטריץ השתתף בפתיחת חגיגות המימונה יחד עם ח"כ משה ארבל וח"כ מיכל וולידגר.

בפתח החגיגות שיתף מנכ"ל מרכז יב"ע אלחנן גלט כי בדרכו לחגיגות התקשר הרב חיים דרוקמן והביע צער שלא יקח השנה חלק בחגיגות "הרב לא הרגיש טוב והחום עלה במהלך השבת", עדכן גלט, "בעצת צוות רפואי הוזמן לרב אמבולנס במהלך השבת שלקח את הרב להדסה עין כרם, שם הרב טופל לאחרונה. כעת הרב מרגיש טוב יותר, החום ירד".

השר לשירותי דת מתן כהנא השתתף גם הוא באירוע, "תרבחו ותסעדו מבקש לומר תודה על ההזמנה אנחנו בתקופה מעניינת מפסח שהוא חג חירות ליום השואה ומשם ליום הזכרון ושוב לעצמאות. הסוד שלנו לאורך הדורות שלנו הוא יחד, יחד שבטי ישראל זו תעודת הביטוח שלנו להישאר בארץ הזו ולהקים את ממלכת ישראל השלישית. בבני עקיבא אנחנו יודעים להיות יחד תורה ועבודה וראש חץ, אין ישראל שנייה וראשונה יש עם אחד שהוא יחד".

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ ביקש לאחל לרב החלמה והוסיף כי "חגיגות המימונה הפכו חג ישראלי של כולם. החגיגות של מרכז בני עקיבא הם קיבוץ גלויות הלכה למעשה. אני מאחל לנו להיות בשוליים של הגלימה של האחדות שאתם מייצרים בעם" ציין והוסיף כי הוא מייחל לבניין המקדש וירושלים.

חברת הכנסת עידית סילמן שפרשה מהקואליציה אמרה באירוע "הערכים שאנו ספגנו במהלך הלימודים באולפנה מלווים אותנו גם בצמתי הכרעה וברגעי קבלת החלטות".

חברי הכנסת משה ארבל ומיכל וולידגר שוחחו עם סמנכ"ל המרכז משה בר חיים ושמעו ממנו על חוויות ילדותו כשחגג מימונה במרוקו ולמדו עוד על מינהגי החג.

צילום: ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט
צילום: ללא קרדיט