דיסני
דיסני צילום: איסטוק

עימות בין הרשויות בפלורידה לדיסני הביא לשלילת מעמדה העצמאי של הממלכה הקסומה.

מושל פלורידה, רון דה-סנטיס, חתם ביום שישי על הצעת חוק שנויה במחלוקת השוללת מדיסני את מעמדה ההיסטורי כ"מחוז עצמאי מיוחד" הנהנה מאוטונומיה מוחלטת, לאחר עימות סביב חוק שנוי במחלוקת אחר האוסר על חינוך או דיון בנושאי מגדר ונטיות מיניות בבתי הספר בפלורידה.

החוק עליו חתם דה-סנטיס בחודש שעבר קובע כי כי עד כיתה ג' יאסר על מורים ובתי ספר לדון עם התלמידים בנושאי מגדר או נטיה מינית. החוק עורר סערה כאשר לצד התומכים בו שטענו כי הוא יגן על ילדים צעירים מפני תכנים בלתי הולמים, היו רבים שהתנגדו לו בטענה כי הוא יגרום לבידוד ודעות קדומות על חברי קהילת הלהט"ב.

בעקבות לחץ מצד עובדים רבים, הודיעה הנהלת דיסני כי היא מתנגדת לחוק החדש. העימות בין דיסני לרשויות בפלורידה הביא ביום שישי את המושל דה-סנטיס לחתום על הצעת החוק ששוללת מדיסני את מעמדה העצמאי בתוך פלורידה. דיסני קיבלה מעמד עצמאי כמעט לחלוטין בשנת 1967 ופועלת כרשות מחוזית עצמאית הבונה תשתיות, גובה מיסים, ומתחזקת שירותים עירוניים כמו חשמל, מים, שירותי משטרה וכיבוי אש.

מיד לאחר שדה-סנטיס שלל מהם ביום שישי את המעמד המיוחד, הוא אמר כי "אתם תאגיד שבסיסו בברבנק, קליפורניה, ואתם רוצים לתרום את הכוח הכלכלי העצום שלכם כדי לתקוף את ההורים במדינה שלי. אנחנו רואים בזה פרובוקציה, ואנחנו הולכים להילחם נגד זה. הסטטוס של דיסני לא דומה לשום דבר אחר שאנו מכירים במדינת פלורידה". דיסני נחשבת למעסיק הפרטי הגדול ביותר בפלורידה, עם כ-80,000 עובדים.