חלק מהמתמחים שהשתתפו בכתיבת הספר
חלק מהמתמחים שהשתתפו בכתיבת הספרצילום: דוברות הלל יפה

19 רופאים מהמרכז הרפואי הלל יפה, מתוכם 10 מתמחים, היו שותפים לכתיבת הספר המקצועי הראשון מסוגו שיצא לאור בתחום הטראומה והכירורגיה הדחופה. ספר זה מאגד בתוכו את כל הספרות המקצועית המתווה את פרוצדורת הטיפול המקובלת כיום בכל העולם.

בשונה מרוב הספרות המקצועית שנכתבת בתחומי הרפואה, בכתיבה של ספר זה, יחד עם רופאים בכירים בולטים מרחבי העולם, רובם המוחלט של הפרקים נכתב על ידי מתמחים צעירים, חלקם מהמרכז הרפואי הלל יפה.

ספר זה, ובשמו הרשמי " Landmarks articles: Past, present and future perspectives", הוצא לאור על ידי גוף מקצועי בין-לאומי שנקרא ""EVTM Society. גוף זה עוסק באיסוף שיטות חדישות להצלת חיים בנפגעי טראומה ובהתערבויות פולשניות זעירות בטראומה וכירורגיה דחופה. לגוף זה משתייכים כ- 500 מומחי טראומה מהמובילים בעולם, ובראשו עומד פרופ' בוריס קסל, מנהל המערך הכירורגי במרכז הרפואי הלל יפה, שהוא גם אחד העורכים של הספר.

פרופ' בוריס קסל, מנהל המערך הכירורגי ב"הלל יפה", סיפר: "זוהי הפעם הראשונה שהחברה מוציאה לאור ספר מקצועי בתחום הטראומה והכירורגיה הדחופה. זו למעשה המהדורה הראשונה שמאגדת את כל הספרות המקצועית והשיטות החדשניות ביותר הכוללות שימוש בכלים אנדו-ווסקולרים, המתווים את הפרקטיקה הנהוגה כיום בעולם בפציעות טראומה, כירורגיה כללית, כירורגיה כלי דם, רפואה דחופה, רדיולוגיה פולשנית ועוד. המרכז הרפואי הלל יפה תרם תרומה ענפה לכתיבת הספר, שכן 19 רופאים מהמערך הכירורגי, אגף נשים ויולדות, רדיולוגיה והנהלת בית החולים, מתוכם 10 מתמחים, היו מעורבים בכתיבתו. זה בהחלט משמח שיש לנו דור המשך מצוין אשר שותף בכתיבת פרוטוקולים מקצועיים ושיטות עבודה מקובלות".

ד"ר דניאל שפר, מתמחה במערך הכירורגי שהיה שותף לכתיבת הספר, ציין: "האפשרות להיות שותף בכתיבת ספרות רפואית מקצועית, המכתיבה את אופן הטיפול המקובל בכל העולם, זה כבוד גדול עבורנו, המתמחים. זה מעיד על הרצון ללמד ולהכשיר את הדור הצעיר ולייצר רפואה טובה ומקצועית יותר".