המכוניות האוטונומיות של טסלה עדיין לא עלו על הכביש, אבל החברה מאפשרת לנהגים לזמן את הרכבים שלהם בנסיעות קצרות ללא נהג גם בדגמים הקיימים.

לרוע המזל, מכונית ללא נהג שזומנה בשדה התעופה תועדה כשהיא מתנגשת במטוס בשווי של למעלה מ3 מיליון דולר.

כפי שניתן לראות בסרטון, המכונית המשיכה לנסוע גם לאחר שהתנגשה במטוס עד שככל הנראה נעצרה באופן ידני על ידי הבעלים שלה. המטוס אמנם הסתובב על צידו אבל למרבה המזל לא נראה שנגרם לו נזק משמעותי כתוצאה מהתאונה.

שירות "זימון חכם" של טסלה מאפשר לבעלי מכוניות טסלה להזמין את הרכב מהחניה עד אליהם בנסיעה אוטונומית. מכיוון שהשימוש במכוניות אוטונומיות עדיין לא מאושר, השירות מוגבל עד למרחק של 60 מטרים כאשר בעלי המכונית נדרשים להיות בקשר עין עם מסלול הנהיגה בשביל למנוע תאונות בלתי צפויות.

השירות נפתח לציבור כבר לפני כ3 שנים ומאז צבר פופולאריות רבה כאשר משתמשים מרחבי העולם תיעדו את עצמם בוחנים את היכולות של הטסלה במעברים צרים או במסלולים מורכבים. מלבד מקרים בודדים ברוב המקרים הטסלה הצליחה להגיע ליעד או לפחות עצרה לפני מכשולים, אם כי היו כאלו שתיעדו כיצד המכונית מתנגשת גם בעמודים קטנים בדרך. עדיין לא ברור מדוע המכונית בסרטון המשיכה לנסוע גם לאחר שפגעה במטוס, אם כי ייתכן והדבר קשור לכך שהמכונית התקשתה לזהות את זנב המטוס שהיה מעל הקרקע.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!