ניסור בטון. אילוסטרציה
ניסור בטון. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

ניסור בטון הפך בשנים האחרונות לשירות מאוד מבוקש בקרב כל מי שמעוניין לבצע שינויים נדרשים במבנה בצורה מדויקת, מהירה ויעילה.

חברת המנסרים ביהלום נחשבת לאחת המומלצות שבחברות שמתעסקות בנושא ובשורות הקרובות תקבלו הסברים לגבי מהו ניסור בטון, איך מנסרים בטון, איך להתכונן לקראת הגעת צוות המנסרים למקום ומה חשוב שתבדקו מראש, כפי שנכתב עבורכם על ידי צוות העובדים המנוסה של החברה.

ניסור בטון – למה הכוונה?

בטון מהווה תערובת חזקה ביותר שמרגע שהיא מתייבשת, היא נשארת יציבה לאורך שנים רבות, אך מה קורה כאשר רוצים לבצע שינויים בבטון? למשל, לשם יצירת פתחים בקירות עבור חלונות ודלתות, לשם הסרת מדרגות, חיתוך רצפה או תקרה ועוד? בעבר פעולות אלו היו מבוצעות באמצעות שימוש בכוח על ידי פטישים כבדים או לחלופין, באמצעות מסורי דיסק רגילים שהיו נשחקים ומתחממים עד לכדי הפסקת העבודה כל כמה דקות לצרכי קירור.

מסורי הדיסק הישנים למעשה אינם היו מתאימים לבטון וגם לא היו יכולים לבצע את פעולת הניסור בכל סוגי הבטון הקיימים, במיוחד בכל הקשור לבטון מזוין. כיום, בעקבות טכנולוגיה חדשה, בה מסורי הדיסק הינם חזקים הרבה יותר ומצופים באבקת יהלום, ניתן לבצע את הניסור בצורה מהירה, יעילה ומדויקת בהרבה, עם פחות לכלוך (בזכות קירור מים שמונע התפתחות ענק אבק) ותוך יכולת ניסור של כל סוגי הבטון ובכל עובי שהוא, לרבות בטון מזוין.

כיצד מתבצע תהליך הניסור?

לעבודות קטנות או כאלו שכוללות ניסור של קורות בטון קטנות יחסית, ניתן לעבוד עם מסורי דיסק יהלום ידניים. במידה ומדובר בקורות עבות יותר, העבודה מתבצעת באמצעות מסור שכולל מנוע שמניע רצועה עבה מצופת יהלום והיא זו שמבצעת את הניסור בפועל. אם מעוניינים ליצור פתחים בקירות, מתקינים טרם לכך מסילה שעליה יעבור המסור ואז הפתח שנוצר הינו מדויק ביותר, עד לרמת המילימטר.

במהלך העבודה יש לדאוג שחתיכות בטון לא יסכנו חיים ורכוש ולכן יש לאבטח את הבטון המנוסר באמצעים מתאימים. מקובל להשתמש בבולמים מיוחדים (מזרן מחומר קשיח) על מנת להגן על הרצפה מפני חבלות ושברים שיכולים להיגרם עקב נפילת הבטון. לאחר פעולת הניסור יש לפנות את הפסולת למקומות המאושרים לכך והחברה המבצעת אמורה לדאוג לכך.

צריכים לנסר בטון? רק עם המנסרים ביהלום – https://concrete-sawing.co.il

הכנות נדרשות לקראת ניסור בטון

לא בכל המקרים תוכלו להזמין שירותי ניסור בטון ולהתחיל מייד בביצוע העבודה, ועליכם לדעת מה לבדוק מראש ואיך להתכונן. מהן ההכנות הנדרשות לקראת עבודת ניסור בטון או קידוח שלו? הנה כמה דגשים:

  • אישור מהנדס – כאשר מדובר בקירות חיצוניים, קירות תומכים וקורות, יש להשיג אישור של מהנדס קונסטרוקטור לפני התחלת העבודות. ישנן רשויות מקומיות שאף מחייבות את הגשת האישור לבחינה שלהן ולא מאפשרות את התחלת העבודות עד קבלת האישור הרשמי מהן.
  • חיבור תלת פאזי וחיבור למים – מסורי דיסק יהלום עובדים בהספק גבוה מאוד ועל כן מחייבים חיבור תלת פאזי. במידה ובמבנה אין חיבור שכזה, ניתן לבקש מהגורם המבצע שיספק גנרטור מתאים או לשכור אחד שכזה בנפרד. כמו כן, מסורי הדיסק הללו עובדים באמצעות קירור מים על מנת שלא יתחממו ויאפשרו עבודה רציפה, כך שיש לוודא חיבור מים תקין בקרבת מקום טרם הגעת נותני השירות.

כמו כן, יש לפנות את האזור בו אמור להתבצע הניסור מכל מיני חפצים שעשויים להינזק ו/או להפריע לעובדים. כסו בניילון או סדינים מכשירי חשמל ופרטי ריהוט יקרים. חשוב גם שתודיעו מראש לשכנים על רעש שעשוי להפריע את מנוחתם, אך כאמור, למשך זמן לא רב, לעומת השימוש בפטישים כבדים.

·