דוד רובין וישראל גנץ
דוד רובין וישראל גנץצילום: דוברות

המועצה האזורית בנימין והיישוב עדי עד חנכו הערב (א') מגרש קט-רגל לטובת ילדי גוש שילה ביישוב, שנתרם ע"י עמותת קרן שילה לילדי ישראל. במסגרת האירוע הוענק פרס יקיר בנימין למיסד הקרן דוד רובין.

רובין הינו איש חינוך, הגות ופילנתרופ, נולד בארה"ב וכיום מתגורר בשילה עם אשתו ליסה וששת ילדיו. בשנת 2001, דוד ובנו רובי, שהיה אז בן 3, נפצעו בפיגוע ירי בדרך חזרה לשילה. לאחר שנתיים של ניתוחים, טיפול בפוסט טראומה וביקורי רופאים שריפאו גם אותו וגם את בנו, דוד החל להפיץ את עדותו קורעת הלב לאנשים ברחבי העולם – להפיץ את האמת על מה שבאמת קורה בארץ ישראל.

לאחר לא מעט זמן, דוד הקים את עמותת "קרן שילה לילדי ישראל Shiloh Israel Children's Fund", העוסקת בריפוי טראומות נפשיות של ילדים שנפגעו בפיגועים או ילדים ממשפחות שכולות, ובדרכי ריפוי אלטרנטיביות, כמו ריפוי בתנועה, מוזיקה, ספורט, אומנות ועוד.

כאדם המחפש את האמת, דוד פרסם ספרים רבים על מה שבאמת מתחרש בישראל ובמזרח התיכון. על תרומתו הנוספת לבנימין עם הקמת פארקים ומגרשים לטובת ילדי המועצה, רוביו קיבל את פרס יקיר בנימין.

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, העניק את הגביע לדוד ואמר: "דוד רובין פורץ דרך ואיש נאמן להתיישבות, שלקח אירוע לא פשוט והפך אותו למורשת ותרומה עצומה לבניין הארץ. ההשקעה הרבה שלו דרך קרן שילה לילדי ישראל מעניקה פנאי וחוויה לילדים רבים ברחבי המועצה, ועל זאת אנו אומרים לדוד תודה עצומה בדם כל תושבי בנימין.

"ילדי היישוב עדי עד זוכים היום למגרש איכותי ותוספת פנאי משמעותית. ביחד עם ההנהגה הנפלאה ביישוב, נמשיך לקדם ולפתח את האזור ולהעניק תשתיות נוספות לתושבים", כך גנץ.

דוד רובין אמר: "לכבוד הוא לי לקבל פרס יקיר בנימין. פרס זה הוא עדות לעוצמתו של העם היהודי בחזרתו לארץ ישראל וליכולתו להתגבר על כל מכשול, וכן הוא גם תזכורת טובה שמאירה את חשיבותו של המשך המאבק למען עם ישראל.

"אני אסיר תודה על התמיכה של משפחתי, חברי, וכן המטפלים והמורים שעובדים איתנו, וכמובן, התורמים הנאמנים שלנו ברחבי העולם. אני אמשיך לפעול ללא הרף למען הזקוקים לעזרתנו ומעריך מאוד את השותפות עם המועצה האזורית בנימין. על ידי עבודה משותפת, נוכל להמשיך ולעשות דברים גדולים למען הילדים והמשפחות של ארץ ישראל, ובכך להשפיע על מהלך ההיסטוריה. תודה על הכבוד הגדול הזה", הוסיף רובין.