התושבים שעברו ליד חוף יוגו ביפן נדהמו לגלות "מפלצת" באורך שלושה מטרים שעלתה מהים. היצור הימי העצום היה למעשה דיונון ענק במשקל של כ80 ק"ג שעלה לחוף מסיבה לא ידועה.

לפי הדיווחים, מי שמצא את הדיונון היה אדם שטייל ליד החוף בשעות הבוקר והבחין בגוש לא מזוהה ליד המים. למרבה המזל, דיונונים מסוגלים לשרוד זמן רב במים רדודים והכוחות שהגיעו הצליחו להציל את החיה שעדיין נשמה.

הדיונון שרגיל לשחות במעמקי האוקיינוס, התקשה לשחות במים שליד החוף אך עדיין הצליח להישאר בחיים. לפי הדיווחים, החוקרים שבחנו את החיה קבעו כי מדובר בדיונון נדיר שלא נוהג לעלות ממעמקי האוקיינוס.

לאחר שהאורך והמשקל שלו נמדדו על ידי החוקרים, הדיונון הענקי נלקח לאקווריום מתאים בעיר סאקאי הסמוכה. מכיוון שהדיונונים עולים לחוף רק לעיתים נדירות, ניתן לשער שהחוקרים יעדיפו שלא להחזיר אותו לים אלא לטפל בו באקווריום להמשיך ולחקור אותו מעל פני הים.

על אף הגודל המרשים של הדיונון שנסחף לחוף, לא מדובר בדיונון גדול במיוחד כאשר חלק מהדיונונים מסוגלים להגיע עד לאורך של 13 מטרים.

זו לא הפעם הראשונה בה דיונון ענק מגיע לביקור ביפן. בעבר ביקר במפרץ ביפן דיונון באורך של כמעט ארבעה מטרים שעלה מעל פני המים. בראיון ל-BBC החוקרים העלו אז השערה כי העלייה בטמפרטורת מי הים משפיעה על תנועת הדיונונים וכי מדובר בתופעה שהולכת וגוברת בשנים האחרונות. אמנם הפעם הדיונון לא הסתפק בפני הים אלא הגיע עד החוף, אבל סביר להניח כי גם כאן מדובר בהשפעה של שינוי האקלים הימי.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!