צילום
צילום צילום: CANVA

מה לומדים במסגרת סדנת צילום פאנינג?

מהי סדנת צילום פאנינג? מדובר על סדנת צילום בתנועה והמשמעות היא כי ניתן באמצעות הצילום ללכוד אירוע או תנועה של אדם תוך שמירת המיקוד על האובייקט והכל במטרה לייצור חוויה של תנועה בתמונה דוממת.

המונח "צילום בתנועה" נטבע על ידי הצלם האמריקני אדוורד מיברידג' בשנת 1878. עבודתו של מיברידג' בלימודי תנועה סללה את הדרך להתפתחויות מאוחרות יותר בטכנולוגיית הצילום והקולנוע.

צילום בתנועה הוא צורת צילום הלוכדת את התנועה של נושא. רוב האנשים מקשרים צילום בתנועה לצילום אקשן, אך ניתן להשתמש בו גם בצילום סטילס. לאחר מכן, הצלם יכול להשתמש בתוכנה כדי ליצור סרטון וידאו או תמונות סטילס.

במסגרת הסדנה אפשר להתחקות אחר עבודה של אנשים או התרחשות של אירוע והכל באמצעות צילום בתנועה. צילומי תנועה קיימים כבר מאות שנים, אך לאחרונה הם ראו עלייה בפופולריות עקב התקדמות טכנולוגית ועלייתן של פלטפורמות מדיה חברתית כמו יוטיוב ואינסטגרם.

מדובר על סוג של צילום הלוכד תנועה בזמן. ניתן להשתמש בו לתיעוד אירועים ולתפיסת הרגע, או ליצירת יצירות אמנותיות. במסגרת הקורס ניתן ללמוד טכניקה המאפשרת לצלם תמונות עם תנועה בתוכם וככזה, לא תמיד ניתן יהיה לצלם תמונות סטילס מזוויות מסוימות או לפעמים. זה נובע מהעובדה שצילומי תנועה נעשים או עם אובייקט נע או באמצעות תנועה של המצלמה עצמה.

צילום בתנועה יכול להיות שימושי עבור צלמים במספר דרכים. לדוגמה, ניתן להשתמש בו כדי להראות שינויים בסביבה לאורך זמן, כמו חלוף עונות או צמיחה והתפתחות של צמחים. זה יכול לשמש גם כדי ליצור אפקט אמנותי, כמו אבסטרקטים או סוריאליזם.

מהו פאנינג?

צילום בתנועה או במונח המקצועי פאנינג הוא צורה חדשה יחסית של צילום. היתרונות של צורת צילום זו הם בכך שיש לה דרך ייחודית ומקורית ללכוד רגעים שלא ניתן לתפוס בצילום מסורתי.

עם זאת, הצלמים צריכים להביא בחשבון שצפויות להם התמודדויות שונות בשל טכניקת הצילום כמו למשל: אי יכולת לתפוס את הרגע המושלם בשל תנועה מהירה או תנועה בלתי צפויה. צילומי תנועה הופכים לפופולריים יותר בשל הסגנון הייחודי שלהם מה שגורם להם לבלוט מהתמונות המסורתיות ולכן ניתן לראות רבים היום מגלים עניין בטכניקת הצילום.

מה חשוב להביא בחשבון לפני הרשמה לקורס

רגע לפני שאתם נרשמים לקורס חשוב ביותר להביא בחשבון מספר פרמטרים:

ניסיון: חשוב ביותר לבחון את הניסיון של המרצים ולוודא כי יש להם ניסיון רב שנים בכל הקשור לעיסוק בטכניקת הצילום.

ציוד איכותי: זאת ועוד, חשוב ביותר לוודא כי מדובר במקום אשר יעמיד לרשותכם את הציוד האיכותי ביותר על מנת שהתמונות יהיו מושלמות.

פגישת היכרות: יתרה מזאת, חשוב ביותר להגיע לפגישת היכרות. במהלכה של פגישת ההיכרות תהיה לכם האפשרות להתרשם מהנעשה ומהצוות וכך תוכלו להחליט האם מדובר על מקום מתאים עבורכם.

המלצות של אחרים: יתרה מכך, חשוב ביותר שיהיו לכם כמה שיותר המלצות של אחרים וכך תוכלו לבחור בוודאות את המקום הטוב ביותר.

מקום לימוד: האם מדובר על פגישות בזום או שמא מדובר על מקום אשר יכלול את כל הסטודנטים.

מחיר: חשוב ביותר לבצע השוואת מחירים בין המקומות השונים על מנת לבחון את המקום המתאים ביותר מבחינת תשלום. אם המקום גובה מכם סכום כסף זול, הרי הדבר צריך להדליק לכם נורה אדומה.