רגב: מתן כהנא - שר מתיוון ששכח מה אמר לפני שנבחר

חברת הכנסת מירי רגב תקפה את התנהלות הקואליציה בדיון בדרישה להכריז על ח"כ עמיחי שיקלי כפורש מסיעת ימינה.

"זה דיון בושה. יושב מתן כהנא, שר, מתיוון, ששכח מה אמר דקה לפני שנבחר ובא ומאשים את שיקלי באותם דברים שהוא צריך להאשים את עצמו. הם מכרו את הערכים שלהם בשביל כסא", אמרה רגב לערוץ 7.

רגב התייחסה גם לחשיפה של איילה חסון בחדשות 13 ואמרה: "אנחנו רואים כאן לא רק חזירות פוליטית אלא גם קולינרית. בנט לא מתבייש, איזו משפחה קונה אוכל ב-25 אלף שקלים? גם אם ילכו למעדניות הכי יקרות - מה קונים בסכום כזה? זה ביזיון אחד גדול, מחדל גדול והם צריכים ללכת הביתה".

ח"כ מיכל וולדיגר ממפלגת הציונות הדתית אמרה: "זה יום עצוב לדמוקרטיה במדינת ישראל. הדיון מתנהל תוך סתימת פיות, לנו מכבים מיקרופונים, לעורכי הדין שלו לא נותנים לטעון טענות מקדמיות למרות שעומדת לו הזכות להיעזר בעורך דין. הכל הצגה אחת גדולה שלהם".

לדבריה, ח"כ שיקלי פעל ממניעים אידיאולוגיים. "אני לא יודעת על שום שיריון ששיקלי קיבל. לאורך כל החודשים הוא פעל על פי צו מצפונו וערכיו. הם הרי דיברו על כך שלא יתנו ללפיד להיות ראש ממשלה, לא ישבו עם מרצ ולא יקימו ממשלה עם רע"מ והפרו את הכל. לכאורה, צריך להפריש את כל חברי ימינה, בעוד שיקלי הוא דוגמה ומופת. ברור לי שזה עניין של זמן עד שיבוא עוד פורש והממשלה תתפרק".

ח"כ אופיר כץ אמר לנו: "מדובר בדיון הזוי. שיקלי נאמן לאידיאולוגיה, לדרך ולמצע של ימינה והם הפרו כל הבטחה שהבטיחו ונכנסו לממשלת שמאל. הדיון הזה מתנהל בכוחניות כפי שהתנהלו כל הדיונים בחודשים האחרונים וגם אותי הוציאו. מי שפורש הוא ימינה ולא שיקלי שנשאר נאמן לבוחריו".