האוניברסיטה העברית
האוניברסיטה העברית צילום: דנה פילוסוף

עשרות סטודנטים ערבים מהאוניברסיטה העברית ומבצלאל הפגינו היום (שני) נגד הרחקת חברם לספסל הלימודים משטח הקמפוס - לאחר שהביע תמיכה במחבל שביצע את הפיגוע הרצחני בבני ברק, כך דווח בחדשות 12.

הסטודנט, שלומד בחוג לאדריכלות בבצלאל, נעצר על ידי המשטרה והורחק ל-15 ימים מירושלים לאחר שהעלה פוסט ובו שיבח את מעשיו של המחבל שביצע את הפיגוע.

על פי הדיווח, הסטודנטים מהאוניברסיטה העברית מחו נגד הרחקת הסטודנט והניפו את דגל אש"ף בשטח הקמפוס. במקביל, החלה מחאה גם בשטח בצלאל - שם הסטודנטים תלו שלטים רבים נגד ההחלטה להרחיק את חברם.

אברהם חסון, יו"ר תא לביא באוניברסיטה העברית, הגיב למחאה ואמר: "שוב אנחנו רואים שכותלי האוניברסיטה והתירוץ של חופש הביטוי מאפשרים לתומכי הטרור להרים את ראשם ולעשות ככל העולה על רוחם. בזמן שכוחות הביטחון עובדים לילות כימים כדי לשמור על ביטחון התושבים בירושלים, האוניברסיטה העברית החליטה להפקיר את המשילות - ואת שאר הסטודנטים".

באונבירסיטה העברית לא הגיבו לדברים.

מבצלאל נמסר כי "בצלאל היא מוסד אקדמי העוסק בתרבות, אמנות וחינוך. הפגנות ומחאות המתקיימות ביוזמת מפגינים, סטודנטים ואחרים, אינן ביוזמת או בתמיכת הארגון, וכך גם אינן באחריות הארגון. ככל שמתקיימת עבירה על החוק הנושאים מועברים ומטופלים על ידי רשויות האכיפה והחוק במדינת ישראל".