אליענה שפירא
אליענה שפירא צילום: באדיבות המצולמת

עוד שיחת "זו לא את, זה אני". היא זורקת את הטלפון למיטה, הידיים שלה מגששות מעצמן את דרכן אל הסליק הסודי ושולפות את מה שיוצא. דובשניות יבשות.

מתבוננת בהן ברתיעה, ומכניסה אחת לפה. רק אחת. טוב אולי עוד אחת ועוד. ושוב ייסורי המצפון, כמו תקליט שבור מריצה בראשה משפטים של הלקאה עצמית. וממש מתחשק לה כוס שוקו חם, נו מגיע לה להירגע. ליד הקומקום היא רואה את סבתא שלה המנוחה, אל תעשי את זה, היא נוזפת בה, במצב שלך את לא יכולה להרשות לעצמך, היא נוזפת, קחי את עצמך בידיים, אני רוצה לראות ממך כבר נחת.

המיזם ששינה את עולם הדייטים - לומדים זוגיות מתחתנים בקלות>>

שמוטה בתוך כיסא שוברת קוביות שוקולד לתוך השוקו, אם כבר אז כבר. "זו לא את זה אני". בולעת את השתיה החמה, דוחקת פנימה את תחושת העלבון. שוכחת את הכוס בכיור. אוף, שוב הרסתי לעצמי את הדיאטה.

התמודדות סביב משקל בתקופת הדייטים היא כל כך מאתגרת. לכולם ברור שמראה חיצוני הוא משמעותי כשמדובר בהצעות ובעניין להמשיך בקשר. לכולנו יש כמיהה פנימית להיות נאהבים בדיוק כמו שאנחנו, בלי טיפת שיפוטיות וביקורת.

מי שמתמודד עם אכילה רגשית מרגיש שהעיניים של כולם בוחנות כל ביס וביס, כאילו רוצים למשוך לך את עוגת השוקולד העסיסית מהצלחת, לפרוס אותה דק דק, לעזור לך לשמור על המראה שלך. כדי שיהיו לך הצעות כמובן. תחושות הבושה והאשמה פועלות שעות נוספות. וזה ממש לא נעים לשתף כמה רע לי עם המראה שלי, כמה פחד יש לי, שלא יימשכו אלי. את כל המטען הזה אנחנו סוחבים איתנו לפגישות, ובעצם פחות פנויים לבנות קשר בריא.

אז איך מנטרלים את הטעינות סביב אוכל ונראות, ונפתחים לקשר אינטימי, קשר בו אנחנו מרגישים ראויים לאהבה ולמשיכה, במקום התעסקות מוגזמת עם ספק עצמי וחוסר ביטחון? איך חוזרים ליהנות מאכילה ללא רגשי חרטה או כישלון?

איך אוכלים מתוך רעב גופני ולא רעב נפשי, אפילו בזמן של פרידה? ואיך מסתכלים במראה ואוהבים את מה שרואים? הפנטזיה היא, אילו רק הייתי קצת יותר רזה... היו יכולים להיות לי חיים מושלמים. אך אולי, בהתבוננות פנימה, אפשר כבר להתחיל לייצר את אותם חיים מושלמים, ולגלות בתוכם את האדם שאנחנו כמהים להיות?

הערב (שלישי) אליענה שפירא MA מטפלת זוגית ומאמנת, מגיעה לשיעור השבועי של פרויקט 252 ותחשוף 3 מפתחות להתמודדות בריאה עם אכילה רגשית בדרך לחופה. אם את או אתה מוטרדים ועסוקים באכילה וחשים חוסר בטחון לגבי המראה החיצוני שלכם בדייטים, אתם מוזמנים בחום להשתתף במפגש פוקח עיניים. נגלה דרכים להתמודד עם המצוקה באופן שיפתח אתכם לקשר משמעותי ואוהב, עם עצמכם ועם בן/בת זוג.

עדיין לא מנויים לפרויקט 252? לחצו כאן והתחברו למיזם המהפכני >>>