דב בהרב
דב בהרב צילום: חברת החשמל

יו"ר דירקטוריון חברת החשמל, דב בהרב, התפטר מתפקידו שלושה שבועות בלבד לאחר מינויו, בגלל "מעורבות אגרסיבית של שיקולים פוליטיים".

במכתב שהעביר לשרת האנרגיה קארין אלהרר ולשר האוצר אביגדור ליברמן, מזכיר בהרב שני הליכי מינוי מרכזיים בחברה שהיוו את הסיבה לעזיבתו וכותב: "למיטב שיפוטי, התנהלות זו עלולה לפגוע בחברה ובניהול התקין שלה".

"הריני להודיעכם על עזיבתי את תפקידי כדירקטור ונבחר על ידי דירקטוריון החברה כיושב ראש דירקטוריון חברת החשמל לישראל החל מהיום עם שליחת מכתב זה", כתב בהרב במכתב התפטרותו. "לפני פחות משלושה שבועות, בישיבה שבה בחרתם בי לכהן כיו"ר החברה, הבטחתי להביא לתפקיד יכולות ניהול שיתרמו לביצועי החברה, להמשך יישום הרפורמה ולהוספת שינויים פורצי דרך לחברה הממשלתית הגדולה בישראל.

"הגעתי נכון להתמודד עם עבודה קשה ואתגרים ניהוליים מורכבים, אך לצערי הרב, בשבועות הקצרים אך האינטנסיביים שעברו מאז בחירתי - אשר במהלכם התנהל הליך לבחירת מנכ"ל לחברה והליך איתור להחלפת מזכיר דירקטוריון החברה - נחשפתי למעורבות אגרסיבית של שיקולים פוליטיים בקרב חברי דירקטוריון וגורמים בהנהלת החברה כמוה לא ראיתי באף אחד מהתפקידים הבכירים שמילאתי בחברות מובילות במשק".

בהרב סיכם: "למיטב שיפוטי, התנהלות זו עלולה לפגוע בחברה ובניהול התקין שלה. לאור זאת החלטתי לעזוב באופן מיידי את התפקיד והדירקטוריון. אני שב ומודה לשרת האנרגיה ולשר האוצר על מינויי לתפקיד ומצר על המציאות אשר לא מאפשרת את הגשמתו".

נציין שבהרב כיהן במשך שנתיים כיו"ר דירקטוריון התעשייה האווירית. שרת האנרגיה קארין אלהרר מסרה בעקבות התפטרותו של בהרב: "קיבלתי בצער את הודעתו של דב בהרב על התפטרותו מדירקטוריון חברת החשמל. בצער רב יותר שמעתי את העדויות קשות על פעילותם של עסקנים פוליטיים ודחיקת שיקולים מקצועיים לשוליים בקרב חלק מחברי הנהלת הדירקטוריון, התנהלות שלא תרפה את ידיי. אמשיך לפעול במטרה להביא לניהול מקצועי, תקין ונכון של החברה הממשלתית הגדולה בישראל ובוודאי בשוק האנרגיה".