משפחת בנט
משפחת בנט צילום: אריאל זנדברג

המשטרה והשב"כ פתחו בחקירה בעקבות מכתב איומים על משפחתו של ראש הממשלה נפתלי בנט.

לדברי גורמים ביטחוניים המכתב לא נשלח אל ראש הממשלה, אלא לאחד מבני משפחתו אך הגיע לבית ברעננה.

המכתב, שכלל איומים ברצח ובתוכו היה כדור חי של נשק הועבר לידי המשטרה שהחליטה לפתוח בחקירה ולערב את שירות הביטחון הכללי. על פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום.

בעקבות מכתב האיומים שהופנה כלפי ראש הממשלה ומשפחתו, החליטו גורמי הביטחון במשרד ראש הממשלה לתגבר את האבטחה של יחידת מגן על משפחת בנט.

ראש הממשלה הגיב לחשיפת מכתב האיומים וכתב: "סכסוך פוליטי, לא משנה כמה הוא עמוק, לא צריך להגיע לאלימות, לבריונות ולאיומי מוות. אנחנו צריכים לעשות הכל, כמנהיגים וכאזרחים שעתידם ועתיד ילדיהם במדינה הזאת, כדי שתופעות כאלה פשוט לא יתקיימו. כולנו אנשים. ויכוחים וחילוקי דעות - כן. בריונות ואיומים - לא".

שר הביטחון בני גנץ הוסיף, "האיומים על משפחת ראש הממשלה - חציית קו אדום. הסתה ואלימות כבר הגיעו בעבר לרצח פוליטי. כדור אחד במעטפה, יכול להפוך לשלושה כדורים שנורים מאקדח".

"אני סומך על המשטרה והשב"כ שישימו את ידיהם על האחראים לכך. גם בימים של מחלוקת קשה, לכולנו החובה לזכור שאחדותנו וחוסננו הם הבסיס לעוצמתנו", דברי גנץ.

שרת הפנים איילת שקד כתבה, "האיום שהופנה כלפי רה"מ ומשפחתו מזעזע את אמות הספים. ערב חורבן הבית איבדנו את עצמאותנו אך ורק בשל איבה פנימית. לא יתכן שבמדינה יהודית העומד בראשה יעמוד בפני סכנת חיים מבית. משטרת ישראל תאתר את מי שהרים את ידו על הדמוקרטיה הישראלית ותמצה עמו את הדין".

גם יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' הגיב למכתב האיומים. "אני לא יודע אם פרסום החקירה על מכתב האיומים שנשלח לבנט הוא ספין שנועד לשפר את מצבו הציבורי ולעשות דה-לגיטימציה לימין ולמחאות הצודקות שלו נגד בנט, או אירוע אמיתי. אני כן יודע שאלימות חייבת תמיד להיות מחוץ לתחום. אבל גם שעברו הימים שיסתמו לימין את הפה בזעקות על 'הסתה'".

"מטורפים בודדים יש משני הצדדים ושירותי הביטחון והאכיפה צריכים לטפל בהם ולמנוע אלימות, אבל אין לזה דבר וחצי דבר עם ביקורת פוליטית וציבורית חריפה ונוקבת כלפי מעשים נוראיים ואיומים שעשו ועושים בנט ושותפיו. נתנגד לאלימות מכל סוג שהוא ונמשיך לבקר את הממשלה ולפעול בע"ה להחלפתה המיידית", דברי סמוטריץ'.

בחודש אוגוסט האחרון נעצר לחקירה, תושב אשקלון כבן 23, לאחר שעל פי החשד הגיב לפוסט ברשת החברתית, בו רשם איומים לפגיעה בחייו של ראש הממשלה נפתלי בנט. בפוסט כתב החשוד בין היתר כי אם היה לו אקדח "היה שורף מחסנית" על בנט.

גם לפני הקמת הממשלה הועלתה רמת האבטחה סביבו וסביב שרת הפנים איילת שקד בעקבות איומים על שניהם. גורם ביטחוני אמר אז לערוץ 7 כי במערכת הביטחון מתייחסים ברצינות רבה לאיומים על השניים ברשתות החברתיות.