בוריס אפליצו'ק, פעיל חברתי מוכר ומקום 40 ברשימת הליכוד לכנסת, סיפר בפודקאסט של ארגון 'חותם' כי לאורך השנים נעשו מאמצים רבים להביא לישראל עולים ומהגרים ללא זיקה ליהדות על מנת לפגוע ברוב היהודי במדינה.

לדבריו של אפליצו'ק, צריך להבדיל בין עולים יהודים לבין זכאי חוק השבות. "מדינת ישראל חייבת להתמקד בהגברת העלייה היהודית מאזורי הקרבות לזכאי עלייה יהודים. אין לנו שום חובה ומסורת וגם לא יכולת לקלוט פה את גל הפליטים הגדול שאינם זכאים לעלות, שגורמים מסוימים מנסים לנתב לפה".

הוא הסביר, כי אין שום הגיון בהבאת פליטים לישראל ולא למדינות אירופה וארה"ב. "לפליטים המסכנים שאינם זכאי עלייה, שצריך לעזור להם בגבולות ובסיוע המשלחות שלנו שם, יש לאן ללכת. ההשוואה שלהם לשואה, היא השוואה מקוממת. מדינות אירופה מעוניינות ויכולות לקלוט את הפליטים הרבים. וכל אלו שדוחפים להבאת פליטים רבים רק מזיקים להם. באירופה מציעים לפליטים תנאים הרבה יותר טובים מאשר מה שהם יכולים לקבל בישראל, והפליטים הרבים יכולים לממש אופציות רבות באירופה, ארה"ב, קנדה ועוד, מה שישראל לא יכולה ולא רוצה להביא להם".

טענתו של אפליצו'ק היא שמאחרי הבאת הפליטים הרבים מסתתרת מטרה סמויה. "המטרה של האנשים האלו היא לתפוס את השלטון. מבחינה דמוגרפית השמאל מפסיד לאורך השנים האחרונות למחנה הלאומי והדתי. הרוב היהודי נמצא בימין דה פקטו. ומכיוון שהם הבינו שבבחירות דמוקרטיות אין להם סיכוי לנצח, הם פועלים להבאת אוכלוסייה אחרת שתקבל מהם סיוע ותחזיר להם בתמורה פתק בקלפי. הניסיון לנתב אותם לפה זהו ניסיון ציני לקדם אג'נדה פוליטית פוסט ציונית של הגופים של השמאל הרדיקלי פה במדינת ישראל, ועל הדרך להאשים את המחנה הלאומי שמנסה לשמור על הזהות היהודית של מדינת ישראל".

הבעיה מתחילה לדבריו, בחורים הרבים בחוק השבות. "נכון להיום, אלו שבאים ממדינות חבר העמים כמעט 60% מהם אינם יהודים על פי ההלכה. יש להם זיקה למשפחות יהודיות ולכן הם זכאי חוק השבות, אבל הם אינם יהודים. הגיע הזמן לעשות עדכון לחוק השבות. צריך לגשת לזה בצורה עניינית ולראות כיצד ניתן לשנות את המצב המחפיר שמתקיים כיום. לא ייתכן שתעלה משפחה שלמה ממקום מסוים ללא שום קשר ליהדות ושום רצון לקשר", דברי אפליצו'ק.

"מדינת ישראל נמצאת בסכנה לזהותה היהודית. במשך 20 שנות הליכוד שלטו אנשי ישראל ביתנו במשרד העלייה והקליטה. ובמקום לקרב אנשים שיש להם זיקה לישראל, והם היו יכולים להגיע למקום של רצון להשתלב בעם ישראל, המציאות שנוצרה היא של עולים שמגיעים לכאן ומנתקים אותם מהזהות היהודית ומשניאים עליהם חלקים בעם, כגון החברה החרדית. המצב הזה חייב להשתנות, וחובה לחזק להם את השייכות לעם ישראל ולאחיהם היהודים – ולא להפך", סיכם אפליצו'ק את דבריו.