בית חולים. אילוסטרציה
בית חולים. אילוסטרציה צילום: ISTOCK

למרכז הרפואי העמק פונה הלילה ילד בן 10 שסבל משלשולים והקאות עד להתייבשות קשה. בדיקות מעבדה אישרו את החשד שמדובר בסלמונלה וכעת נבדק מה מקור ההדבקה.

לדברי ד"ר גור זמיר, מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים, "הילד סובל מהתייבשות קשה והפרעה של מלחים. הוא מקבל טיפול אנטיביוטי, נוזלים ומלחים ביחידה לטיפול נמרץ ילדים ומצבו מוגדר כעת יציב".

אתמול הגיעה אשה בת 37 למוקד טרם-רפואה דחופה בתלפיות בירושלים עם תסמינים, לטענתה, לאחר שאכלה כמויות גדולות של שוקולד אתמול בבוקר. התסמינים החלו אתמול בלילה והחריפו הבוקר והיא הגיעה למוקד.

נועה חוריץ, אחות מוסמכת ומנהלת מחוז ירושלים של טרם-רפואה דחופה שטיפלה באשה סיפרה כי "היא סבלה מכל התסמינים היחודיים לחיידק הסלמונלה לרבות חום, כאבי ראש, כאבי בטן עזים ושלשולים. היא טופלה באנטיביוטיקה ונוזלים ובשעות אחר הצהריים שוחררה לביתה".

לפני כן הגיע גבר בן 27, למוקד טרם-רפואה דחופה באיכילוב-בני ברק בחשד שלקה בסלמונלה, לאחר שלדבריו אכל מוצרי שוקולד החשודים כנגועים בחיידק.

הגבר, הסובל מזה ארבעה ימים מחום, כאבי ראש, כאבי בטן והקאות, קיבל טיפול במוקד, ושוחרר בצהריים לביתו. רופא המוקד, ד"ר עלאוי תרוואת, מציין כי כל התסמינים הקליניים מעלים חשד לסלמונלה.

בסוף השבוע האחרון אושפזו שלושה בני משפחה בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים עם סלמונלה. הם טופלו ושוחררו.