מנסור עבאס
מנסור עבאס צילום: Yonatan Sindel/Flash90

קדרי אבו וואסל, חבר הלשכה המדינית של תנועת בני הכפר החברה בוועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, אומר כי השותפות של הרשימה הערבית המאוחדת בהנהגת חבר הכנסת מנסור עבאס הופכת אותו לשותף ב"פשעים" שמבצעת ישראל בפלסטינים בירושלים, באיו"ש ובעזה.

בשיחה עם אתר אל-ריסאלה המזוהה עם חמאס כינה אבו וואסל את השותפות של רע"מ בקואליציה "טעות קטלנית" ו"לכל המצער ניתן לתארה כבגידה בעמו (הפלסטיני) ובתומכיו וביצירה מהקו הלאומי".

את ההחלטה של רע"מ להקפיא את חברותה בקואליציה הגדיר אבו וואסל "צעד טקטי" שכן הכנסת ממילא נתונה בפגרה.

אבו וואסל קרא למנסור עבאס לחזור לחיקו של "העם הפלסטיני" ולחדול ממדיניות הפוגעת בעם הפלסטיני ומעניקה לגיטימציה ל"כיבוש ולפשעיו".

בני הכפר נחשבת לתנועה פלסטינית לאומנית ובעבר נעצרו אחדים מחבריה בגין חשד לעבירות ביטחון, ובין היתר שיתוף פעולה עם ארגוני טרור.

המתקפה החריפה נגד רע"מ נשמעת גם מפי בכירים ברשימה המשותפת. בראיון בשבוע שעבר ל"כול אל-ערב" אמר חבר הכנסת איימן עודה (חד"ש, הרשימה המשותפת), כי רע"מ היא חלק מ"ממשלת כיבוש" אשר ממשיכה לבנות באיו"ש ומנסור עבאס נוהג בדרך "מחפירה" שאינה מתאימה לחברה "המכובדת והלוחמת שלנו" כאשר התבטא לטובת ישראל ואמר שהיא נולדה כמדינה יהודית.

לדברי עודה, רע"מ בהיותה חברה בקואליציה אף הייתה שותפה להריגת 17 פלסטינים (שנהרגו בפעילות צה"ל באיו"ש) במהלך חודש רמדאן, ובנוסף היא פרקה את האחדות של החברה הערבית במוכרה את עצמה בשוק העבדים.