משפחת בנט
משפחת בנטצילום: אריאל זנדברג

במשטרה ובשב"כ מעריכים כי הגורם המאיים על משפחת בנט, ששלח את המכתב ובתוכו כדור של נשק, מכיר את שגרת חייהם של המשפחה - כך פורסם הערב (רביעי) בחדשות 13.

מהחקירה עולה גם כי האיומים היו מפורשים וכוונו אל אשתו של ראש הממשלה, גילת ואל בנו הבכור יוני בנט, שחשוף יחסית בגלל הפעילות שלו ברשתות החברתיות.

עוד נחשף כי במכתב האיומים נכתב: "אנחנו יכולים להגיע אליכם". בשל החשש לחייו של ראש הממשלה נפתלי בנט, במשטרה ובשב"כ מנסים להגיע אל הגורם המאיים אף עד כה אין התקדמות בחקירה, שעדיין בעיצומה.

כזכור, המשטרה פתחה אתמול בחקירה בעקבות מכתב איומים ברצח, ובתוכו כדור חי של נשק, שהופנה כלפי משפחת ראש הממשלה, והועבר למשטרת ישראל. המכתב לא הגיע לבית המשפחה, אלא למקום הקשור למשפחה. החקירה הוטלה על יחידת להב 433 בשיתוף שב"כ.

בנט העלה פוסט לעמוד הפייסבוק שלו, בו כתב: "סכסוך פוליטי, לא משנה כמה הוא עמוק, לא צריך להגיע לאלימות, לבריונות ולאיומי מוות. אנחנו צריכים לעשות הכל, כמנהיגים וכאזרחים שעתידם ועתיד ילדיהם במדינה הזאת, כדי שתופעות כאלה פשוט לא יתקיימו. כולנו אנשים. ויכוחים וחילוקי דעות - כן. בריונות ואיומים - לא. אני ראש ממשלה ואיש פוליטי, אבל אני גם בעל ואבא, וחובתי היא גם לשמור על אשתי ועל ילדיי. עלינו להנמיך את הלהבות של השיח הפוליטי".

ראש הממשלה הוסיף: "ערב ימי הזיכרון ויום העצמאות, אני קורא לכולם – מכל קצוות הקשת הפוליטית, בעיקר לאנשים שפעילים ברשתות החברתיות – זה זמן הרגעה ופיוס".

יו"ר מפלגת הציונות הדתית, ח"כ בצלאל סמוטריץ׳: "אני לא יודע אם פרסום החקירה על מכתב האיומים שנשלח לבנט הוא ספין שנועד לשפר את מצבו הציבורי ולעשות דה-לגיטימציה לימין ולמחאות הצודקות שלו נגד בנט, או אירוע אמיתי. אני כן יודע שאלימות חייבת תמיד להיות מחוץ לתחום! אבל גם שעברו הימים שיסתמו לימין את הפה בזעקות על 'הסתה'.

"מטורפים בודדים יש משני הצדדים ושירותי הביטחון והאכיפה צריכים לטפל בהם ולמנוע אלימות, אבל אין לזה דבר וחצי דבר עם ביקורת פוליטית וציבורית חריפה ונוקבת כלפי מעשים נוראיים ואיומים שעשו ועושים בנט ושותפיו. נתנגד לאלימות מכל סוג שהוא ונמשיך לבקר את הממשלה ולפעול בע"ה להחלפתה המיידית", כך סמוטריץ'.