ד"ר יהודה דוד
ד"ר יהודה דוד יוני קמפינסקי

ד"ר יהודה דוד, מי שהוביל את המאבק נגד עלילת מוחמד אדורה, משוכנע שגם בפרשת מותה של העיתונאית על ישראל לנהל מאבק הסברתי ומעשי שבסופו של יום יוביל לניצחון בו יוכח שחיילי צה"ל לא הביאו למותה. אין להתייאש מהמאבק, הוא אומר.

"ברור שיש את כל הסיכויים לנצח בקרב הזה", אומר ד"ר דוד בראיון לערוץ 7. "צריך לחזור ל-2001 לפרשת אדורה. עלה אז סרטון עלילתי שכביכול חיילי צה"ל הורגים ילד שמסתתר מאחורי פח כשאבא שלו מגן עליו. לגבי הוראות הפתיחה באש, הייתי נוכח בקרבות האלה הרבה פעמים כרופא צבאי. אין דבר כזה. חייל צה"ל צריך לקבל אישור לפתיחה באש על מטרה כזו".

לדבריו בכל מערכות ישראל לא קרה ירי על עיתונאי וכך גם לא קרה כעת. "ברור שהפלשתינאים צמאים לדם ישראלי ורוצים שוב לביים את העלילה הזו. זה קרב שצריך לנהל אותו בחכמה ולדרוש חקירה משותפת בין הרש"פ לישראל, לראות איזה סוג של קליע פגע בעיתונאית המסכנה הזו, ולאחר מכן לעשות ניתוח בליסטי".

לזאת מוסיף ד"ר דוד הסתייגות לפיה בדיקה כזו יכולה להתבצע "בתקווה שעד רגע החקירה הפלשתינאים לא יזהמו את החקירה. הם מסוגלים להכול", הוא קובע. "ראיתי סרטונים נוראיים שכביכול חיילי צה"ל נכנסים לבית שהקירות מלאים בדם, אבל מצלמה נסתרת קלטה אותם שופכים צבע אדום על הקירות".

"צריך להיות מאוד קפדנים ולבקש חקירה שיכולה להיות גם בינלאומית. לא לפחד כי אנחנו צודקים ולא הרגנו אותה", הוא קובע ומשוכנע שגם בקרב הזה ידה של ישראל וידו של צה"ל יהיו על העליונה.