יוגה באילת
יוגה באילת צילום: קובי פינקלר

פסטיבל היוגה הבינלאומי הראשון באילת יוצא לדרך! הפסטיבל שמתקיים בתמיכת תאגיד התיירות אילת ועיריית אילת, יתקיים בתאריכים 16-17 ביוני (חמישי-שישי), ויהפוך את חוף הוילג' באילת לגן עדן למאות מתרגלי יוגה מישראל ומכל העולם.

תרבות היוגה כבשה את העולם וגם את ישראל בשנים האחרונות עם מאות מיליוני מתרגלים, כאשר מספרם רק הולך וגדל (ע"פ מחקר שנעשה בארה"ב כמות מתרגלי היוגה שם זינקה ב 50% בארבע השנים האחרונות). אין ספק שגם לתקופת הקורונה הייתה השפעה ניכרת על התחום, כשרבים "גילו" לראשונה את עולם היוגה כטכניקה להתרגעות, וכחלק ממודעות גוברת לאורח חיים בריא ומאוזן יותר.

הפסטיבל שיתקיים רגע לפני יום היוגה הבינלאומי (המצוין ב 21.6) וצפוי להפוך למסורת שנתית בעיר הדרומית, נולד במטרה לאפשר לכל מי שמעוניין בכך לתרגל יוגה ולהרגיש נוח ונינוח, ומאפשר לכל המתרגלים ברמות השונות לתרגל יחדיו, בלי החשש שבלהרגיש פחות מנוסים. לפסטיבל צפויים להגיע מיטב המורים מהארץ ומחו"ל, כשלב הפסטיבל הוא חוף הוילג' הנמצא ברצועת החוף הדרומית של אילת הידועה ביופייה, והוא יתפרש על פני חמישה מתחמים שונים.

מתחם הים – במת יוגה הצופה על הים הפתוח ומאפשרת תרגול איכותי ומדויק מול הגלים, מתחם מדבר – מתחם יוגה הצופה אל הרי אדום המשתרעים מעל הים, היכל ברהמן – אולם מוצל וממוזג הנמצא מול חוף הוילג', יוגה בין הכרישים– מתחם תרגול בין הכרישים במצפה התת ימי, יוגה בין הגלים – מתחם תרגול על יאכטה בין גלי הים האדום. (בתשלום נוסף).

מלבד שיעורי היוגה, יתקיימו במהלך הפסטיבל שלל מופעי מוזיקה, אירועים מיוחדים וסדנאות.

לפסטיבל גם פן קהילתי חשוב, היזמים חרטו על דגלם שיתוף וקהילתיות עם תושבי העיר. זה יבוא לידי ביטוי בתרגולי יוגה קהילתיים ללא תשלום ופעילויות מיוחדות שיתקיימו במרחב הציבורי, ושיהיו פתוחים לתושבי אילת ולקהל הרחב. כמו כן, "מרקט יוגה לייף" יריד מוצרי יוגה ו- welnessאשר ייתן העדפה לתושבי העיר המעוניינים לפתוח דוכן מכירת טובין במתחם הפסטיבל.

העיר אילת נבחרה על ידי צוות ההפקה לארח את הפסטיבל ולהוות בית, מהיום לעוד שנים רבות, מתוך תפיסה שאילת היא עיר שונה בנוף הישראלי, שמשרה תחושה של קסם ורוגע, והיא המקום האידאלי להגיע אליו על מנת להתנתק ממרוץ החיים למספר ימים. אתר הפסטיבל: https://eilatyogafestival.com