לוחמי יחידת המסתערבים של מג"ב עם ניצול השואה והתפיליןדוברות המשטרה

יחידות משמר הגבול מלוות שורדי שואה במהלך כל ימות השנה במסגרת הפרויקטים "אבות ובנים" ו"משקפיים ורודות" שמוביל מפקד משמר הגבול ניצב אמיר כהן.

היחידות "מאמצות" שורדי שואה, מארחות להם חברה ומלוות אותם לטיפולים רפואיים בקופות ובתי חולים ובמקומות אליהם הם מתקשים להגיע.

יחזקאל הרשטיק, שורד שואה, בן 91, תושב העיר ירושלים, עלה לארץ לאחר ששרד את מחנות העבודה וההשמדה ברומניה.

לימים הקים בארץ משפחה לתפארת וכתב ספר שבו תיאר את מסע חייו: "כשהגעתי לארץ ישראל וראיתי בפעם הראשונה בחיי, את השומר היהודי, החייל היהודי, הבנתי שחלום חיי מתגשם-חלום על מדינה, אבל שלי.
חלום שכל כך היה חסר לי מאז שעמדתי על דעתי.

"לא רק במחנה העבודה בזמן המלחמה, אלא גם לפני זה, כילד, כשפחדתי להסתובב ברחוב, שבכל הזדמנות היו פוגעים בי, רק בגלל היותי יהודי. בהרגשה שאין כל תקווה שמישהו יגן עלי בעת הצורך. ועכשיו אני בבית שלנו, הצבא שלנו מגן עלינו", תיאר הרשטיק בספרו.

השבוע התלווה יחזקאל ללוחמי יחידת המסתערבים של מג"ב ירושלים לצילום תמונה מרגשת תחת המסר "לעולם לא עוד".

"התרגשתי מאוד לעמוד עם הלוחמים, אי אפשר להסביר במילים את התחושה שחוויתי היום", הודה יחזקאל. "כשהייתי במחנות זה היה החלום הגדול ביותר שלי-שחיילים יעמדו מאחוריי ויגנו עלינו".

רפ"ק ש' ס' מפקד יחידת המסתערבים של מג"ב ירושלים שהוביל את הלוחמים בצילום התמונה מספר: "זו זכות גדולה בשבילנו לפעול למען שורדי השואה במהלך כל השנה ובפרט לקראת יום הציון שחל השבוע. התמונה בה לוחמי היחידה עומדים איתנים לצד השורד יחזקאל מסמלת מבחינתנו את ההגנה שלה ייחלו שורדי השואה ושאותה אנו מספקים כיום לכל אזרחי מדינת ישראל".

בתמונה, לוחמי יחידת המסתערבים של מג"ב ירושלים עוטפים באופן סמלי ומגונן את יחזקאל שהניח תפילין והתעטף בטלית.

מפקד משמר הגבול ניצב אמיר כהן: "ציון יום הזיכרון לשואה והגבורה מחזק את המסר לעולם לא עוד. לעולם לא עוד ניתן את ביטחוננו, מחשבותינו, גופינו, ילדיני ועצמאותנו לאף אחד אחר. החוזקה שלנו כחיל וכמשטרה זה היכולת לעמוד ולהגן על הזכויות של הציבור במדינת ישראל מנגד לטפל ביד קשה במקשי רעתנו, וזה מה שלוחמינו עושים בכל ימות השנה".